Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Єврокомісія створить Союз ринків капіталу з метою виведення Європи з кризи

Єврокомісія створить Союз ринків капіталу з метою виведення Європи з кризи

Регулятор хоче виправити ситуацію, коли успішні компанії виїжджають з ЄС в зв'язку з труднощами фінансування

Єврокомісія створить  Союз ринків капіталу з метою виведення Європи з кризи
фото pixabay.com

Європейська комісія запропонувала план дій з розвитку в ЄС Союзу ринків капіталу (CMU) з метою забезпечити вихід Європи з економічної кризи, викликаної пандемією COVID-19, передає FinMarket.

«Зараз у нас 27 національних ринків капіталу, які не сильно розвинені і не інтегровані. Це особливо важливо в світлі Brexit, оскільки найбільший фінансовий центр Європи виходить з єдиного ринку. І це справжня проблема, якщо подивитися, скажімо, на Сполучені Штати, де компанії процвітають на ринках капіталу», – сказав на прес-конференції виконавчий заступник голови Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Він висловив тривогу у зв'язку з тим, що успішні компанії схиляються до переїзду в зв'язку з труднощами фінансування в ЄС. Це веде до втрати робочих місць.

Великі й інтегровані ринки капіталу, на думку виконавчої колегії ЄС, сприятимуть відновленню економіки, і будуть гарантувати підприємствам – особливо малим і середнім – доступ до джерел фінансування, а вкладникам – впевненість у можливостях інвестувати в майбутнє.

Процвітаючі ринки капіталу підтримають перехід Європи до «зелених» і цифрових технологій. Союз ринків капіталу також має вирішальне значення для міжнародної ролі євро.

«Сьогоднішній план дій спрямований на усунення деяких перешкод на шляху до єдиного ринку капіталу», – запевнив Домбровскіс.

Єврокомісія висунула 16 ініціатив для формування Союзу ринків капіталу. Зокрема, вона планує створити єдину точку доступу інвесторів до даних європейських компаній, заохочувати страхові компанії і банки в збільшенні інвестицій в підприємства ЄС, зміцнити захист інвестицій в умовах великої кількості транскордонних інвестицій в ЄС; прагнути до застосування єдиних правил для фінансових ринків в ЄС.

У наступному році ЄК запропонує закон, покликаний досягти цих цілей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті