Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Литва прийняла резолюцію з закликом припинити проект «Північний потік 2»

Литва прийняла резолюцію з закликом припинити проект «Північний потік 2»

Ситуація з Навальним демонструє «агресію і цинізм» Москви, зазначили у Вільнюсі

Литва прийняла резолюцію з закликом припинити проект «Північний потік 2»
фото Shutterstock

Сейм Литви 24 вересня прийняв резолюцію через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, в якій закликав призупинити будівництво газопроводу «Північний потік 2». Про це повідомляє прес-служба законодавчого органу.

Отруєння Навального показує, що Москва не готова змінити «своє агресивне і цинічне ставлення» до представників опозиції, йдеться в документі, на який посилається РБК.

«Отруєння Олексія Навального зайвий раз нагадує про необхідність зупинити будівництво газопроводу «Північний потік 2», – йдеться в повідомленні.

У Вільнюсі відзначили, що «Північний потік 2» не має економічного підґрунтя і є геополітичним проектом, який посилить залежність Європи від російського газу.

У сеймі висловили побоювання, що «Північний потік-2» буде використовуватися Москвою для економічного тиску на газозалежні європейські держави. Литовські парламентарії закликали Євросоюз затвердити санкційний механізм щодо окремих осіб з Росії через ситуацію з Навальним.

Обговорення можливої зупинки будівництва «Північного потоку 2» відновилося в Європі після того, як влада ФРН заявила, що російського політика Олексія Навального отруїли отрутою з групи «Новічок», і до цього може бути причетна Москва.

Змінити ставлення до газопроводу закликала глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Вона заявляла, що «Північний потік-2» після отруєння Навального не можна розцінювати виключно як економічний проект.

За завершення будівництва труби висловлюються також у Німеччині та Австрії.

У США заявили, що створять коаліцію для блокування будівництва газопроводу. У Вашингтоні проект вважають загрозою енергетичній безпеці Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті