У «Норнікеля» вимагають сплатити ще $45 млн штрафу за загиблу при аварії рибу
«Росриболовство» повідомило про масштабні збитки для рибного господарства через витік палива в озеро

Російський регулятор «Росриболовство» заявив про претензії до російського «Норнікеля» на 3,5 млрд руб. ($45 млн) через аварію з розливом нафтопродуктів під Норильськом. Про це заявив глава відомства Ілля Шестаков, передає РБК.
«Росриболовство нарахувало штраф в районі 3,5 млрд руб. Для нас найважливіше – це відновлення ресурсу, тому методика Росриболовства передбачає вимоги до порушника саме з точки зору відновлення запасів», – розповів він.
За словами Шестакова, на відновлення рибних ресурсів, які постраждали через шкоду екології, піде щонайменше 18 років. Аварія завдала шкоди біоресурсам озера Пясино, в якому нерестяться кілька видів риб. Там щороку видобувають 500 тонн цінних порід риби. Втрати оцінюються в розмірі 9 000 тонн мальків, і для їх компенсації необхідно будівництво трьох заводів: осетрового, харіусового і сігового.
Ті риби, які вижили після впливу нафтопродуктів, також вважаються втраченими для рибальства – вони не можуть розмножуватися і фахівці не виключають випадків мутацій, сказав Шестаков. «Можна вважати, що ця риба загинула, оскільки вона вже не буде давати відтворення і не придатна в їжу. Можливі надалі мутаційні зміни. Вчені будуть надалі моніторити і відстежувати», – повідомив він.
Озеро Пясино знаходиться за 20 км від Норильська, розміром приблизно 70 на 15 км. Це водойма льодовикового походження. З озера витікає річка Пясина, яка впадає в Карське море. Озеро Пясино і однойменна річка, куди потрапили нафтопродукти після травневої аварії, є місцями міграції та проживання цінних видів риб, у тому числі осетра.
При аварії на ТЕЦ-3 в Норильську в тундру витекло 21 000 тонн дизельного палива. За фактом аварії було заведено кілька кримінальних справ – про псування землі та забруднення води, порушення правил охорони навколишнього середовища, а також про халатність через підозри в запізнілому повідомленні про витік. За розрахунками Росприроднагляду, близько 15 000 тонн дизельного палива витекли в водойми, в тому числі в річки Амбарна і Далдикан і їх притоки, ще 6 000 тонн потрапило в грунт.
Відомство подало позов до суду з вимогою до «Норнікеля» відшкодувати завдані збитки в розмірі 147,78 млрд руб (майже $2 млрд). Це рекордна сума екологічного позову для Росії. У «Норнікелі» суму позову назвали завищеною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].