Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
У «Норнікеля» вимагають сплатити ще $45 млн штрафу за загиблу при аварії рибу

У «Норнікеля» вимагають сплатити ще $45 млн штрафу за загиблу при аварії рибу

«Росриболовство» повідомило про масштабні збитки для рибного господарства через витік палива в озеро

У «Норнікеля» вимагають сплатити ще $45 млн штрафу за загиблу при аварії рибу
фото DR

Російський регулятор «Росриболовство» заявив про претензії до російського «Норнікеля» на 3,5 млрд руб. ($45 млн) через аварію з розливом нафтопродуктів під Норильськом. Про це заявив глава відомства Ілля Шестаков, передає РБК.

«Росриболовство нарахувало штраф в районі 3,5 млрд руб. Для нас найважливіше – це відновлення ресурсу, тому методика Росриболовства передбачає вимоги до порушника саме з точки зору відновлення запасів», – розповів він.

За словами Шестакова, на відновлення рибних ресурсів, які постраждали через шкоду екології, піде щонайменше 18 років. Аварія завдала шкоди біоресурсам озера Пясино, в якому нерестяться кілька видів риб. Там щороку видобувають 500 тонн цінних порід риби. Втрати оцінюються в розмірі 9 000 тонн мальків, і для їх компенсації необхідно будівництво трьох заводів: осетрового, харіусового і сігового.

Ті риби, які вижили після впливу нафтопродуктів, також вважаються втраченими для рибальства – вони не можуть розмножуватися і фахівці не виключають випадків мутацій, сказав Шестаков. «Можна вважати, що ця риба загинула, оскільки вона вже не буде давати відтворення і не придатна в їжу. Можливі надалі мутаційні зміни. Вчені будуть надалі моніторити і відстежувати», – повідомив він.

Озеро Пясино знаходиться за 20 км від Норильська, розміром приблизно 70 на 15 км. Це водойма льодовикового походження. З озера витікає річка Пясина, яка впадає в Карське море. Озеро Пясино і однойменна річка, куди потрапили нафтопродукти після травневої аварії, є місцями міграції та проживання цінних видів риб, у тому числі осетра.

При аварії на ТЕЦ-3 в Норильську в тундру витекло 21 000 тонн дизельного палива. За фактом аварії було заведено кілька кримінальних справ – про псування землі та забруднення води, порушення правил охорони навколишнього середовища, а також про халатність через підозри в запізнілому повідомленні про витік. За розрахунками Росприроднагляду, близько 15 000 тонн дизельного палива витекли в водойми, в тому числі в річки Амбарна і Далдикан і їх притоки, ще 6 000 тонн потрапило в грунт.

Відомство подало позов до суду з вимогою до «Норнікеля» відшкодувати завдані збитки в розмірі 147,78 млрд руб (майже $2 млрд). Це рекордна сума екологічного позову для Росії. У «Норнікелі» суму позову назвали завищеною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті