Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Siemens будуватиме один з найбільших водневих заводів у Німеччині

Siemens будуватиме один з найбільших водневих заводів у Німеччині

Виробництво водню відбуватиметься виключно з відновлюваних джерел енергії

Siemens будуватиме один з найбільших водневих заводів у Німеччині
фото: glavcom.ua/img/forall

Компанії Siemens Smart Infrastructure і WUN H2 GmbH підписали контракт на будівництво одного з найбільших заводів з виробництва «зеленого» водню в Німеччині.

Як йдеться в пресрелізі, він буде побудований в Вунзіделі на півночі Баварії. Споживана потужність складатиме 6 МВт на початковому етапі розробки, установка буде працювати виключно на відновлюваних джерелах енергії (ВДЕ), без викидів CO 2. Електролізна установка Siemens Energy на першому етапі буде виробляти понад 900 тонн водню на рік. Після розширення вона зможе продукувати до 2000 тонн.

Закладка першого каменя запланована на кінець цього року, а введення в експлуатацію – на кінець 2021 року.

Німеччина зобов'язалася до 2050 року забезпечити нейтральний рівень викидів парникових газів, тому всі сектори, що використовують енергію, такі як транспорт і промисловість, повинні продовжувати декарбонізацію. Завод у Вунзіделі може стати зразком для всієї Німеччини. Він перетворюватиме відновлювану енергію, доступну в цьому регіоні, наприклад, фотоелектричну і вітрову, у водень (H2), що зробить його доступним для додатків в сфері мобільності та промисловості. Це особливо корисно, коли в сонячні та вітряні дні з ВДЕ виробляється більше енергії, ніж необхідно.

Проєкт забезпечить північній Баварії власне джерело водню. До цього газ для кінцевих споживачів повинен був пройти відносно довгий шлях. Тепер водень буде доставлятися автотранспортом в довколишні райони у Верхній Франконії, Верхньому Пфальці, південній Тюрингії та Саксонії, а також в Західній Богемії (Чеська Республіка). Установка також підвищить гнучкість регіональної електричної мережі.

Siemens не надає інформації про майбутню вартість зеленого водню.

Як відомо, наприкінці серпня Україна та ФРН заснували енергетичне партнерство.

Раніше повідомлялося, що ЄК оголосила про початок «водневої революції» в енергетиці. За планами, у період 2025-2030 років водень повинен стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи. 

Нагадаємо: у липні стало відомо, що українське Міненерго розгляне питання будівництва заводу з виробництва воднюю

До цього  міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна може стати надійним постачальником водню в ЄС, зокрема, до Німеччини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті