Найбільший НПЗ Туреччини бойкотує російську нафту

Найбільший НПЗ Туреччини бойкотує російську нафту

Завод замінив поставки Urals сортами з Іраку і Норвегії

Найбільший НПЗ Туреччини бойкотує російську нафту
фото www.flickr.com/photos/donald_devoe/3908159296

Турецький нафтопереробний завод STAR, який перебуває під контролем азербайджанської компанії SOCAR, різко скоротив свої закупівлі російської нафти Urals у 2020 році в пошуках кращої рентабельності. Як повідомляє Reuters, замість цього НПЗ переключився на сорти з Іраку і Норвегії.

Найбільший НПЗ країни, потужністю 210 000 барелів на день, другий місяць поспіль не купує ні бареля Urals, хоча в минулому був одним з найбільших в країні клієнтів російських нафтовиків.

Падіння популярності Urals – головний біль для Москви, яка стикається з конкуренцією з боку інших сортів, одночасно скорочуючи загальний обсяг виробництва в межах глобальної угоди з підтримки цін.

Наразі STAR все частіше купує іракську нафту Basra і норвезьку нафту Johan Sverdrup, які за якістю близькі до російської, а також більш легку казахстанську нафту CPC Blend, говорять трейдери й дані Refinitiv Eikon.

Нагадаємо: у 2019 STAR купила 6,1 млн тонн нафти марки Urals, що зробило Туреччину одним з основних імпортерів російської морської нафти в Середземномор'ї.

Як повідомлялось, Росія майже втратила газовий ринок Туреччини. Між тим, Туреччина ще донедавна була другим найбільшим клієнтом після Німеччини, а у 2020-му році відмовилася від російських поставок практично повністю.

Днями  міністр енергетики країни Фатіх Донмез повідомив, що видобуток газу на нещодавно відкритому родовищі в Чорному морі буде дешевшим ніж імпорт сировини з-за кордону, зокрема з РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті