Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Siemens припиняє виробництво енергетичного обладання через відхід від вугілля

Siemens припиняє виробництво енергетичного обладання через відхід від вугілля

Декарбонізація світової економіки змусила змінити бізнес-модель

Siemens припиняє виробництво енергетичного обладання через відхід від вугілля
фото Siemens

Німецький технологічний концерн Siemens більше не зацікавлений у виробництві енергетичного обладнання. Тому він позбувається підрозділу, в якому по всьому світу працюють близько 90 000 людей. Незважаючи на річний оборот підрозділу майже в 29 млрд євро, він при цьому збитковий, пише Deutsche Welle.

Ще навесні підприємства концерну з випуску як турбін для вугільних і газових електростанцій, так і вітрогенераторів були передані дочірній фірмі Siemens Energy. Після дебюту на Франкфуртській біржі 28 вересня цього року нове акціонерне товариство буде вести самостійне життя.

Причина, чому мюнхенський електротехнічний гігант з понад 170-річною історією вирішив розпрощатися з таким традиційним напрямком свого бізнесу, як виробництво турбін, в кліматичній кризі: турбіни стають все менш перспективними в умовах прискореної декарбонізації світової економіки – відмови від використання вугілля і газу з метою захисту глобального клімату.

Так, будівництво нових вугільних електростанцій в Європі практично припинилося, а в світі – сповільнюється. Майбутнє газових електростанцій оцінюється досить неоднозначно. Siemens згортає випуск турбін. Концерн спеціалізується на великих газових турбінах, тоді як тренд в світі йде до децентралізації енергопостачання, до менш великих генеруючих потужностей.

Показово, що за тиждень до виходу на біржу нової компанії Siemens Energy її головний конкурент, американська корпорація General Electric, оголосила, що більше не братиме участі в спорудженні вугільних електростанцій і зосередиться на випуску устаткування для відновлюваної енергетики.

Таким же шляхом має намір піти і Siemens Energy. «Питання не в тому, чи будемо ми йти від вугілля, а в тому, як і коли, – заявив глава компанії Крістіан Брух. – Ми повинні задатися питанням, як довго ще ми маємо намір підтримувати нові вугільні проекти?». Менеджер запевнив, що відповіді на ці питання будуть дані до кінця нинішнього року.

Але займатися цими справами материнській компанії вже не доведеться: вона скинула вантаж і сподівається, що це буде сприяти зростанню курсу її акцій. Щоправда, разом з виробництвом турбін концерн Siemens відмовився і від випуску вітрогенераторів, конкретно – від частки в 67% в германо-іспанському спільному підприємстві Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE), яке ось вже майже три десятиліття споруджує морські вітропарки.

Напередодні повідомлялося, що компанії Siemens Smart Infrastructure і WUN H2 GmbH підписали контракт на будівництво одного з найбільших заводів з виробництва «зеленого» водню в Німеччині.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті