Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Комітет парламенту відмовився забрати в СБУ повноваження з контролю бізнесу

Комітет парламенту відмовився забрати в СБУ повноваження з контролю бізнесу

Законопроєкт зберігає за СБУ функції у сфері економіки та антикорупційної діяльності

Комітет парламенту відмовився забрати в СБУ повноваження з контролю бізнесу
Фото: ssu.gov.ua

Комітет Верховної Ради з питань фінансів податкової й митної політики на засіданні в понеділок, 28 вересня, рекомендував для прийняття у другому читанні законопроєкт №3087-д про створення Бюро економічної безпеки в редакції, яка зберігає за Службою безпеки України функції у сфері економіки та антикорупційної діяльності. Про це заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк («Голос») повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

«Тільки що наш комітет проголосував за те, щоб де-факто залишити економіку як підрозділ СБУ. Тобто не тільки Бюро економічної безпеки матиме право лізти до бізнесу, але і СБУ. Саме те, на яке скаржиться бізнес», – зазначив депутат.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 вересня прийняла за основу законопроєкт №3087-д про створення Бюро економічної безпеки, яка має стати єдиним органом по боротьбі з економічними злочинами й зняти дублювання цих функцій у різних правоохоронних органів.

Як свідчить текст законопроєкту, максимальна кількість співробітників Бюро – 4 000. Своєю чергою, глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вказав, що нинішня чисельність співробітників податкової міліції – 4 600.

Прийнятий законопроєкт розкритикувала Європейська бізнес-асоціація (ЄБА). На думку експертів асоціації, проєкт закону дозволяє лише змінити назву податкової міліції й перевести її службовців у новий орган.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті