Захворіло у світі
112,116,627
Померло у світі
2,485,601
Вилікувалось у світі
63,299,560
Захворіло в Україні
1,317,694
Померло в Україні
25,461
Вилікувалось в Україні
1,155,422
Україна спростила вимоги для імміграції іноземних айтішників

Україна спростила вимоги для імміграції іноземних айтішників

Зокрема, досвід роботи скоротили з 7 років до 3

Україна спростила вимоги для імміграції іноземних айтішників
Фото: pixabay

Міністерство розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства України оприлюднило зміни до наказу від 19 березня 2020 року №283, які спрощують процедуру імміграції для іноземних фахівців, що бажають працювати в Україні. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що зміни, зокрема, передбачають розширення переліку професій, представники яких мають право на отримання дозволу на міграцію з 10 до 23.

Крім того, вони передбачають встановлення комбінації обов'язкових і додаткових вимог, замість обов'язкової вимоги вищої освіти за спеціальністю; зменшення вимоги до досвіду роботи з семи до трьох років; встановлення переліку документів, які можуть підтверджувати досвід роботи; встановлення розміру квот не для професії, а для категорії професій.

BRDO зазначає, що зазначені зміни в цілому покращують умови релокації для іноземних фахівців, які хочуть працювати в Україні. Однак, на думку офісу, на шляху до ефективної процедури потрібно ще здійснити кілька кроків.

«У першу чергу, Державна міграційна служба повинна істотно скоротити терміни на перевірку документів іноземців та почати оприлюднювати онлайн актуальну інформацію про кількість наданих дозволів за квотою висококваліфікованих фахівців і про кількість поданих заяв. Загальний термін розгляду документів не повинен перевищувати 10 календарних тижнів, хоча зараз це займає 9-12 місяців», – вважають у BRDO.

Як повідомлялося, імміграційні квоти для іноземних IT-фахівців в Україні заробили в липні 2020 року.

Уряд в березні визначив квоти імміграції на 2020 рік. У межах встановленої квоти українські ІТ-компанії отримають можливість працевлаштовувати додатково 5 000 исококваліфікованих ІТ-фахівців на майже постійній основі. Залучені за квотою співробітники отримують посвідку на проживання. Таким чином, вони можуть 10 років вільно жити й працювати Україні.

Раніше ми писали про те, на що звертати увагу компаніям, які планують запросити на роботу іноземного фахівця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті