Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Міненерго пропонує виділити 11,6 мільярдів на борги по «зеленому» тарифу

Міненерго пропонує виділити 11,6 мільярдів на борги по «зеленому» тарифу

Загальна сума запиту Міненерго - близько 16 млрд

Міненерго пропонує виділити 11,6 мільярдів на борги по «зеленому» тарифу
фото: unn.com.ua

В.о. міністра енергетики Ольга Буславець представила нардепам із профільного комітету ВР запит на виділення коштів із держбюджету-2021. Зокрема, Міненерго передбачає виділення 11,55 млрд гривень на розрахунки по «зеленим» тарифам. Про це повідомляється на сайті міністерства. 

Загальна сума запиту Міненерго – близько 16 млрд гривень.

«Кошти пропонують передбачити на енергоефективність, модернізацію вугільних шахт, захист коштів для виведення з експлуатації атомних енергоблоків, погашення заборгованості з ЄСВ для вугледобувних підприємств, розрахунки за «зеленим» тарифом та погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, для програми «теплих» кредитів планується передбачити 150 млн гривень.

Також Міністерство пропонує передбачити кошти для сплати частини внеску України до Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Весь внесок становить 10 млн євро. Виплати плануються робити протягом 5 років рівними частинами. Тож наступного року має бути передбачено 2 млн євро (69,5 млн гривень).

«Співпраця з Фондом дає можливість доступу коштів, що значно перевищують суму внеску. Ці кошти надаватимуться на безповоротній основі. Їх використовуватимуть для спільних з міжнародними фінансовими організаціями інвестиційних проєктів, спрямованих підвищення рівня енергоефективності у сфері комунального господарства, охорони навколишнього природного середовища, управління відходами та використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії в Україні», – додали у відомстві.

Для державних вугледобувних підприємств Міненерго пропонує виділити 1,4 млрд гривень на погашення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка накопичувалась з 2014 року.

Також міністерство пропонує передбачити на модернізацію шахт 2 млрд гривень.

«Міненерго пропонує вирішити питання заборгованості, що виникла на оптовому ринку електроенергії. Верховна Рада у липні прийняла відповідний закон (№ 719-IX). Для реалізації цього закону Міненерго пропонує надати Мінфіну право за рішенням Кабміну видавати облігації внутрішньої державної позики. Це дозволить фінансово оздоровити державні енергетичні компанії (НЕК «Укренерго», НАЕК «Енергоатом», «Укргідроенерго»).Народні депутати погодилися із необхідністю врегулювання цього питання, проте будуть проводитися додаткові консультації щодо необхідних обсягів коштів», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: основні показники проєкту бюджету-2021.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті