Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Суду в Італії надали важливі докази невинуватості нацгвардійця Марківа

Суду в Італії надали важливі докази невинуватості нацгвардійця Марківа

Позиції бойовиків були в 10 разів ближче до місця загибелі італійського журналіста, ніж українських військових

Суду в Італії надали важливі докази невинуватості нацгвардійця Марківа
фото DR

На першому засіданні апеляційного суду присяжних Мілана, який розглядає справу бійця Національної гвардії Віталія Марківа, захист українця надав важливі докази, які вказують на його непричетність до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі, пише segodnya.ua.

Зокрема, заступник міністра МВС Антон Геращенко повідомив у Facebook, що адвокати Віталія представили:

експертизи відео- та звукозапису пострілів, які доводять, що стрілянину по італійцеві вели з боку позицій бойовиків з відстані 150-200 метрів, а не гори Карачун, до якої було 1700-1800 метрів;

комісійну військову експертизу, яка показала, що Марків не міг бачити Роккеллі і за своїми службовими обов'язками не міг віддавати накази і стріляти в їхній бік.

Крім того, адвокати наполягають, щоб італійські прокурори виїхали на місце подій у Слов'янськ на гору Карачун і там провели необхідні виміри і експертизи, щоб відмовитися від ідеї засуджувати невинного.

Суд оголосить своє рішення на наступному засіданні, яке відбудеться у четвер, 1 жовтня.

За словами Геращенка, навіть часткове задоволення клопотань адвокатів покаже бажання суддів і присяжних Мілана розібратися по суті. І навпаки, відмова в залученні доказів і фактів боку захисту може показати, що і апеляція не готова засновувати своє рішення на фактах і доказах.

Як відомо, Віталія Марківа було заарештовано в Італії 30 червня 2017 року, коли він приїхав у цю країну провідати матір, і з тих пір він перебуває під арештом. Рік тому суд Падуї визнав його винним і засудив до 24 років позбавлення волі, при тому, що прокурор наполягав на 17 роках. Сам Марків свою провину не визнає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті