Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Westinghouse і «Енергоатом» підписали контракт на постачання ядерного палива для Рівненської АЕС

Westinghouse і «Енергоатом» підписали контракт на постачання ядерного палива для Рівненської АЕС

Також підписали лист про наміри подальшого вивчення локалізації виробництва компонентів паливно-монтажних деталей в Україні

Westinghouse і «Енергоатом» підписали контракт на постачання ядерного палива для Рівненської АЕС
Рівненська АЕС
фото: volodymyrets.city

Westinghouse Electric Company і НАЕК «Енергоатом» підписали контракт про постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС. Про це повідомляє «Інтерфакс», посилаючись на спільний пресреліз компаній.

«Ця угода є ще одним успішним кроком в продовження тривалого партнерства «Енергоатому» і компанії Westinghouse», – зазначено в повідомленні.

Також компанії підписали лист про наміри подальшого вивчення локалізації виробництва компонентів паливно-монтажних деталей в Україні. «Атоменергомаш», підрозділ «Енергоатома», наразі проходить кваліфікацію з виробництва хвостовиків і голівок ВВЕР-1000 для палива Westinghouse.

Підписання обох документів відбулося в присутності президента України Володимира Зеленського.
«Ми раді, що «Енергоатом», в черговий раз, продемонстрував свою довіру до Westinghouse і ядерного палива, яке постачає компанія. Цією угодою ми продовжуємо посилювати енергетичну безпеку України, і прагнемо брати участь в удосконаленні її ядерного парку. Як стратегічний партнер, Westinghouse буде продовжувати підтримувати «Енергоатом» в його посиленні й суміжній експертизі», – підкреслив президент і генеральний директор Westinghouse Патрік Фрегмен (Patrick Fragman).

Президент «Енергоатому» Петро Котін зазначив, що це важливе рішення не тільки для України, але і для всіх країн європейського континенту, де працюють реактори ВВЕР-440. Також, у компанії нагадали, що ядерне паливо Westinghouse для ВВЕР-1000 вже використовується в шести українських атомних реакторах.
«Забезпечуючи паливом додаткові блоки за межами реакторів ВВЕР-1000, Westinghouse постачатиме паливо більш ніж для половини українських реакторів», – резюмується в повідомленні.

Як повідомлялося, у 2000 році з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС «Енергоатом» спільно Westinghouse почав реалізацію проєкту кваліфікації ядерного палива цієї фірми. У березні 2008 року «Енергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення у 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000.

У 2014 році сторони домовилися розширити та продовжити його до 2020 року. У січні 2018 роки контракт був продовжений до 2025 року. Угодою передбачається поставка ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних блоків.

У грудні 2019 році ЮУАЕС-3 став першим блоком, який отримав дозвіл регулятора ДІЯРУ на промислову експлуатацію палива Westinghouse.

28 червня активна зона реактора енергоблока №2 Южно-Української АЕС була повністю сформована з паливних збірок модифікованої конструкції виробництва компанії Westinghouse (ТВЗ-WR).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті