Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Три українських атомних енергоблоки повністю перейшли на паливо Westinghouse

Три українських атомних енергоблоки повністю перейшли на паливо Westinghouse

Також це паливо експлуатується на чотирьох Запорізьких атомних енергоблоках

Три українських атомних енергоблоки повністю перейшли на паливо Westinghouse
Фото: westinghousenuclear.com

28 червня активна зона реактора енергоблока №2 Южно-Української АЕС була повністю сформована з паливних збірок модифікованої конструкції виробництва компанії Westinghouse (ТВЗ-WR). Таким чином, це третій енергоблок ВВЕР-1000, що перейшов на паливо Westinghouse. Про це повідомляє пресслужба ДНТЦ ЯРБ.  

Сьогодні це паливо експлуатується на двох Южно-Українських і чотирьох Запорізьких атомних енергоблоках. За словами фахівців, його конструкційні особливості та експлуатаційні характеристики довели свою надійність часом.

Згідно з повідомленням, експлуатація палива Westinghouse розпочалася на ЮУАЕС ще у 2005 році. Тоді до активної зони блока №3 вперше було завантажено шість дослідних (пілотних) тепловиділяючих збірок американського виробництва. Через п'ять років, у 2010-му, була завантажена перевантажувальна партія, що складалася із 42 касет. У 2018 році здійснено повне завантаження паливом Westinghouse енергоблока №3 і це стало знаковою подією у масштабах усієї країни.

Проєкт кваліфікації ядерного палива в країні здійснюється в рамках угоди між урядами США та України за фінансової й методичної підтримки американської сторони.

Раніше повідомлялося, що, за словами Бутусова, ситуація в українській енергетиці близька до катастрофічної через борги та «Енергоатом» позбавлений можливості оплатити закупівлі ядерного палива у Westinghouse

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті