Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Світові нафтотрейдери інвестують мільярди у відновлювальну енергетику

Світові нафтотрейдери інвестують мільярди у відновлювальну енергетику

Вони переконані, що у найближчі десять років буде дуже складно вижити, якщо нафтові компанії не захочуть брати участь у відновлюваній енергетиці

Світові нафтотрейдери інвестують мільярди у відновлювальну енергетику
фото pixabay.com

Найбільші світові нафтотрейдери поспішають вкласти мільярди доларів у відновлювальну енергетику, прискорюючи підготовку до значного зсуву в структурі енергоспоживання у світі.

Як повідомляє FT, генеральний директор швейцарського трейдера Mercuria Марко Дананд заявив, що його компанія разом з приватними інвестфондами інвестує в такі проекти близько $1,5 млрд. Торбйорн Торнквіст, президент одного з найбільших енергетичних трейдерів Gunvor, заявив, що готовий вкласти 10% капіталу бізнесу – незліченну кількість доларів. – в найближчі 2 роки.

«Якщо ви хочете існувати й через 10 років і не хочете займатися відновлюваними джерелами енергії, я думаю, це буде непросто», – заявив Дананд під час Глобального саміту FT Commodities.

«Протягом наступних п'яти років у нас повинно бути близько 50% наших інвестицій у відновлювані джерела енергії», – додав він.

Швейцарсько-нідерландська Vitol і сінгапурська Trafigura також заявили про наміри збільшити обсяги інвестицій у ВДЕ.

Між тим, нафтові трейдери не очікують, що насувається піку потреби в нафті, попри прогнози таких компаній, як BP. Це змушує їх йти подвійним шляхом, при якому основний бізнес з торгівлі нафтою, як і раніше, становить більшу частину їх прибутку.

«Я не вірю в майбутнє без викидів вуглецю; це мета, яка просто не спрацює, – заявив Торнквіст, підкресливши, що 80% світової енергетики засноване на викопних видах палива. – Нам потрібно шукати майбутнє з низьким вмістом вуглецю, а не з нульовим вуглецем, тому що ви збираєтеся прагнути до чогось, чого неможливо досягти».

Нагадаємо: провідні світові нафтові компанії зараз змінюють фокус з нафти на водень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті