Посадових осіб митниць тестуватимуть - рішення уряду

Посадових осіб митниць тестуватимуть - рішення уряду

Це є складовою частиною реформи Держмитслужби

Посадових осіб митниць тестуватимуть - рішення уряду
фото: eurointegration.com.ua

Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження експериментального проєкту з тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів.

За пропозицією Мінфіну та Держмитслужби 30 вересня 2020 року Кабінет Міністрів ухвалив низку постанов, зокрема про запровадження експериментального проєкту з тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності. Це тестування є складовою частиною процесу впровадження реформи Держмитслужби.

Під час реалізації експерименту результати тестування будуть враховуватися при переведенні посадових осіб до відокремлених підрозділів Держмитслужби, утворених в рамках її переходу до роботи у форматі єдиної юридичної особи. Посадові особи митниць перевірятимуться на наявність знань, практичних навичок та умінь у правозастосуванні митного, антикорупційного законодавства; на загальні здібності та благонадійність.

За організацію процесу тестування відповідатиме спеціально утворена робоча група з представників Мінфіну та Держмитслужби; забезпечуватимуть процес комісії, утворені з-поміж посадових осіб Держмитслужби, які попередньо успішно пройшли тестування на благонадійність.

Нагадаємо: у січні 2020 року законом «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» внесено корективи до законодавства у частині удосконалення структури управління у сфері державної митної та податкової політики з урахуванням утворення Державної митної та Державної податкової служб.

Також було запроваджено новий формат їх діяльності як єдиних юридичних осіб, у зв’язку з чим їхні територіальні органи здійснюватимуть діяльність не як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи.

Наприкінці червня 2020 року, на засіданні Національної ради реформ було погоджено концепцію реформування митниці. Зокрема, вона передбачає: створення мережі відкритих митних просторів, підвищення зарплат митників, модернізацію інфраструктури митниць, автоматизацію та діджиталізацію митної системи. Згідно із стратегією, митниця має відійти від бюрократичних процедур і стати зручним сервісом для бізнесу.

Раніше повідомлялося, що бізнес не бачить зрушень у реформуванні митниці – ЕВА.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло