Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
ТРЦ «Respublika» Фірташа продали зі змовою - АМКУ

ТРЦ «Respublika» Фірташа продали зі змовою - АМКУ

На всіх порушників накладено штрафи у розмірі близько 10% від доходу

ТРЦ «Respublika» Фірташа продали зі змовою - АМКУ
фото: stroyobzor.ua

Антимонопольний комітет (АМКУ) визнав порушенням економічної конкуренції змову трьох компаній під час проведення аукціону з продажу кредитної вимоги, забезпеченням якої є ТРЦ «Республіка», який мав стати найбільшим в Україні. Про це повідомляється на сайті відомства.

Минулого року банк «Надра» продав зазначені права на ProZorro через «голландський аукціон» (аукціон, в ході якого спочатку оголошується найвища ціна на товар, що продається, а потім ставки знижуються до тієї, на яку погодиться перший покупець, якому і продається товар – ред).

Однак зовсім інакше склалися торги з продажу права вимоги «на Республіку». Зазначені активи були продані за 30 відсотків від початкової вартості на останньому кроці аукціону – ціна знизилась з 2,56 млрд гривень до 777 млн гривень.

Антимонопольний комітет відкрив справу і встановив, що поведінка трьох учасників торгів – компаній «Солтекс Капітал», «Фінгруп Фактор» і «Толкфін» – є результатом змови. АМКУ зібрав такі докази:

  • засновниками та керівниками компаній є родичі;
  • компанії мали й інших спільних працівників;
  • учасники торгів надавали один одному фінансову допомогу;
  • тісна комунікація між учасниками аукціону під час його підготовки, зокрема електронне листування між «Фінгруп Фактор» і «Толкфін»;
  • використання компаніями одних і тих самих засобів зв’язку;
  • погоджена поведінка компаній під час самих торгів.

Згідно з законом на всіх трьох порушників накладено штрафи у розмірі близько 10% від доходу кожного з них.

Наразі власником ТРЦ є «Солтекс Капітал».

Нагадаємо: 12 березня 2014 року Дмитро Фірташ заарештований у Відні за запитом ФБР. Федеральна поліція Австрії повідомила, що Фірташ знаходиться в розшуку з 2006 року і звинувачується у хабарництві й створенні злочинного співтовариства. 21 березня 2014 року було відпущено на свободу під рекордну для Австрії заставу в 125 млн євро.

25 червня 2019 року Верховний суд Австрії дозволив екстрадувати Фірташа за запитом США. Міністр юстиції Клеменс Яблонер погодив видачу Фірташа 16 липня, проте в той же день адвокати Фірташа подали нове клопотання, до розгляду якого видача олігарха США неможлива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті