Зеленський продовжив мораторій на стягнення майна за валютними кредитами

Зеленський продовжив мораторій на стягнення майна за валютними кредитами

Дія заборони продовжується до 21 квітня 2021 року

Зеленський продовжив мораторій на стягнення майна за валютними кредитами
Президент України Володимир Зеленський
Фото: Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про продовження мораторію на стягнення заставленого майна за кредитами в іноземній валюті. Про це повідомляється на сайті Офісу президента (ОП).

«Закон сприятиме захисту майнових прав громадян з огляду на погіршення їхнього фінансового становища через спалах коронавірусної хвороби та запровадження у зв’язку з цим обмежувальних заходів. Документ надасть підтримку громадянам України, які мають невиконані зобовʼязання за кредитними договорами в іноземній валюті», – пояснили в ОП.

Таким чином дія заборони на примусове стягнення майна українців, якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є обʼєктом незавершеного житлового будівництва, продовжується до 21 квітня 2021 року.

Окрім цього, заборонено примусово стягувати майно (майнові права) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобовʼязання за кредитами, наданими в іноземній валюті, а кредитним установам – відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.

В Офісі президента пояснили, що мораторій продовжено через ситуацію, у яку потрапили позичальники після знецінення гривні з 2008 року, та, як наслідок, неможливість сплачувати кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом.

Нагадаємо: у серпні Зеленський наклав вето та відправив на доопрацювання законопроєкт про продовження мораторію на відчуження майна за валютними кредитами.

«Законом фактично змінюються умови, при якому стає неможливим за кредитним договором примусово відчужувати майно без згоди власника», – йдеться в пропозиції та президента доопрацювати закон.

Така ситуація створює неоднозначне трактування закону, унеможливить кредитним установам отримати забезпечення за кредитними договорами та призведе до правового колапсу і порушення конституційного принципу обов'язковість виконання судових рішень, йдеться в документі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло