Суд відхилив апеляцію Ferrexpo щодо замороження 50,3% акцій Полтавського ГЗК

Суд відхилив апеляцію Ferrexpo щодо замороження 50,3% акцій Полтавського ГЗК

У справі Костянтина Жеваго і банку «Фінанси та Кредит»

Суд відхилив апеляцію Ferrexpo щодо замороження 50,3% акцій Полтавського ГЗК
фото: epravda.com.ua

Апеляційний суд Києва відхилив апеляцію компанії Ferrexpo AG Switzerland Костянтина Жеваго щодо замороження 50,3% акцій Полтавського ГЗК у справі Жеваго і банку «Фінанси та Кредит». Про це повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на пресреліз компанії.

Зазначається, що Ferrexpo AG опротестувала постанову районного суду від 19 червня 2020 року, який наклав обмеження на 50,3% акцій Ferrexpo Poltava Mining, що належать Ferrexpo AG Switzerland.

«Апеляційний суд Києва відхилив апеляцію Ferrexpo AG на вищевказану постанову суду. Це оголошення означає, що обмеження, яке охоплює 50,3% акцій FPM, залишається в силі», – зазначили у компанії.

Водночас повідомляється, що це обмеження не впливає на володіння акціями ПГЗК, але забороняє їх передачу.

У компанії також підкреслили, що Ferrexpo AG не планує і ніколи не мала наміру передавати свою частку в FPM.

«Це обмеження аналогічно тому, про який компанія оголосила 31 січня 2020 року, і яке згодом було скасовано Апеляційним судом Києва 2 червня 2020 року. Ferrexpo разом зі своїми консультантами розглядає варіанти подальших судових позовів проти обмеження», – зазначили в Ferrexpo.

Нагадаємо: у січні 2020 року український суд встановив обмеження у розмірі 50,3% акцій Ferrexpo Poltava Mining (Полтавський ГЗК), який належить Ferrexpo AG Switzerland, єдиному акціонеру FPM. Згодом Апеляційний суд Києва зняв арешт. У червні Печерський районний суд Києва знову встановив обмеження в розмірі 50,3% акцій Полтавського ГЗК, що належать гірничорудній компанії бізнесмена Костянтина Жеваго Ferrexpo AG, єдиному акціонеру ПГЗК.

Національний банк розпочав примусове стягнення з Жеваго, ексвласника банку «Фінанси та Кредит», 1,5 мільярда гривень за рішенням суду.
9 жовтня директор ДБР Роман Труба заявив, що екснардепа оголосили в розшук по Україні та планують оголосити у міжнародний розшук у провадженні, яке розслідує ГБР.

Жеваго підозрюють у причетності до схеми щодо розтрати і легалізації 2,5 млрд грн банку «Фінанси та Кредит».

За даними ДБР, офшорна компанія у 2007-2014 рр. відкрила кредитні лінії в іноземних банках, а банк «Фінанси і кредит» поручився за неї перед іноземними банками запорукою у понад 113 млн доларів. У 2015 році іноземні банки стягнули з рахунків «Фінанси і кредит» ці гроші. Заставу вони списали одразу після того, як банк «Фінанси і кредит» оголосили неплатоспроможним.

11 жовтня в САП повідомили, що детективи НАБУ за погодженням антикорупційних прокурорів повідомили про ще одну підозру Жеваго щодо внесення недостовірних відомостей в декларації. Розслідування детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснюють з 2017 року.

У жовтні Жеваго з власної ініціативи залишив посаду генерального директора компанії Ferrexpo, мажоритарієм та CEO якої він є.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло