Під час саміту Україна-ЄС досягнуто домовленостей і підписано угоди на загальну суму 390 млн євро – Шмигаль
Зокрема, серед них три угоди з Європейським Союзом

Під час саміту Україна-ЄС у Брюсселі досягнуто домовленостей і підписано угоди на загальну суму 390 млн євро, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у фейсбуці.
«Україна за останній рік досягла великих успіхів в імплементації Угоди про асоціацію. Так учора під час 22-го саміту Україна-ЄС зазначив президент Європейської ради Шарль Мішель. За участі президента України Володимира Зеленського та представників уряду в Брюсселі було досягнуто нових домовленостей і підписано важливі угоди на загальну суму 390 млн євро», – написав Шмигаль у дописі.
Зокрема, серед них три угоди з Європейським Союзом, а саме: на 10 млн євро в межах угоди «Кліматичний пакет для стабільної економіки в Україні» будуть спрямовані на різні заходи із розвитку ресурсно ефективної, чистої та конкурентоспроможної економіки, зокрема шляхом підтримки енергоефективності місцевого малого й середнього бізнесу, підтримки місцевих громад і створення спільного ресурсного центру з питань кліматичних інновацій між Україною та ЄС.
Також 30 млн євро, передбачені угодою «Програма ЄС «Міцні регіони», підуть на допомогу східним областям України для подолання негативних наслідків пандемії та російської агресії, і на 20 млн євро, які буде спрямовано на розвиток сприятливого середовища для роботи громадянського суспільства й залучення його до політичних процесів.
Ще дві угоди підписано з Європейським інвестиційним банком, а саме: на 300 млн євро в рамках угоди про фінансування проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», які будуть залучені для реалізації заходів, спрямованих на вдосконалення процесу термомодернізації громадських будівель в Україні.
Також 30 млн євро позики, передбачені гарантійною угодою «Логістична мережа (Модернізація і цифровізація «Укрпошти»)» підуть на закупівлю сортувального обладнання та створення трьох сортувальних об'єктів (зокрема, будівництво хабу у Львові) та 22 сортувальних депо загалом та на впровадження систем автоматичного відстежування пересування вантажів.
«Крім того, було окреслено подальші кроки активної співпраці та взаємодії між Україною та ЄС. Серед них і якнайшвидше підписання угоди про спільний авіаційний простір, «промисловий безвіз», і спільна оцінка у 2021 році досягнень Україною цілей Угоди про асоціацію, що є відправною точкою до її наступного оновлення», – додав Шмигаль.
Нагадаємо, Україна з початку року запозичила майже 400 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].