Норвегія планує вивести рекордну суму грошей зі свого суверенного фонду добробуту
Структурний бюджетний дефіцит країни з поправкою на нафту виросте до 3,9% від вартості фонду в 2020 році

Уряд Норвегії має намір вивести рекордну суму зі свого суверенного фонду добробуту цього року, щоб продовжувати стимулювати економіку, що постраждала від «важкої кризи», викликаної коронавірусом.
Як повідомляє Bloomberg, за оцінками найбільшої скандинавської економіки, так званий структурний бюджетний дефіцит з поправкою на нафту виросте до 3,9% від вартості фонду в цьому році. Це становить 404 млрд крон ($43 млрд) в порівнянні з 2,9% в 2019 році. За заявою уряду, до 2021 року частка дефіциту буде знижена до 3%.
«Пандемія коронавірусу викликала найсерйознішу кризу в норвезькій економіці з часів Другої світової війни», – сказав міністр фінансів Ян Торре Санер.
Він сказав, що за останні кілька місяців активність відновилася, але подальший шлях «залишається невизначеним».
«Хоча зростання йде швидше, ніж ми очікували в травні, рівень активності, ймовірно, ще тривалий час буде нижче звичайного», – сказав міністр.
Уряд очікує, що валовий внутрішній продукт (ВВП) країни скоротиться на 3,1% цього року, перш ніж виросте на 4,4% в 2021 році. Згідно з прогнозами Європейського союзу (ЄС), опублікованими в документі на веб-сайті блоку, економіка Норвегії, як очікується, скоротиться на 5,5% в 2020 році і повернеться до 3% зростання в 2021 році.
Агентство зазначає, що Норвегія переживає більш помірну рецесію, ніж більшість інших країн Європи. Багато в чому це пов'язано з суверенним фондом країни в $1,1 трлн доларів, який дозволяє уряду використовувати історично значимі стимули, не зачіпаючи ринки облігацій.
Другий за величиною виробник нафти в Європі після Росії покладається на цей фонд для покриття бюджетного дефіциту, і цього року уряд вдався до безпрецедентного вилучення коштів з фонду. Це змусило фонд почати ліквідацію активів, щоб покрити потребу держави в грошах.
Нагадаємо: у Великобританії в ІІ кварталі 2020 року відбулося рекордне економічне падіння на майже 20%
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].