Європарламент підтримав законопроект про скорочення викидів парникових газів
ЄС повинен стати кліматично нейтральним до 2050 року

Європарламент схвалив посилення цільових показників, згідно з якими до 2030 року викиди парникових газів в ЄС повинні скоротитися на 60% порівняно з обсягами 1990 року. На підтримку нового законопроекту щодо захисту клімату проголосували 392 депутати, ще 161 висловився проти, 142 утрималися, передає Deutsche Welle.
У числі тих, хто утримався були переважно депутати фракції правоцентристської консервативної «Європейської народної партії», яким заявлені показники здалися надто високими. Проти виступали головним чином представники крайніх правих сил.
Єврокомісія 4 березня представила проект закону про клімат, який повинен зробити ЄС до 2050 року кліматично нейтральним (тобто звести викиди СО2 в атмосферу до нуля).
До зазначеного терміну негативний вплив на клімат парникових газів, що виробляються промисловими підприємствами країн-членів Євросоюзу, має бути повністю компенсовано за рахунок висаджування лісів і використання «зелених» технологій. До недавнього часу в якості проміжної мети заявлялося скорочення викидів на 40% до 2030 року.
Єврокомісія наполягала на доведенні цієї цифри до 55%. У свою чергу «Прогресивний альянс соціалістів і демократів», «Зелені» – «Європейський вільний альянс», «Європейські об'єднані ліві»/ «Ліво-зелені Півночі» і ряд представників фракцій ліберальної спрямованості виступали за показник в 60%.
Остаточний варіант закону про клімат ще потрібно узгодити з окремими державами-членами Євросоюзу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].