Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Аргентина першою в світі схвалила вирощування ГМО-пшениці

Аргентина першою в світі схвалила вирощування ГМО-пшениці

Генно-модифіковану пшеницю досі не готова імпортувати жодна країна

Аргентина першою в світі схвалила вирощування ГМО-пшениці
фото pixabay.com

Аргентина стала першою країною в світі, яка схвалила промислове вирощування генномодифікованої (ГМО) пшениці, пише Reuters.

Йдеться про посухостійкий сорт HB4, створений аргентинською біотех-компанією Bioceres SA з додаванням гена соняшнику. Реальні комерційні посіви почнуться тільки після схвалення імпорту ГМО-пшениці сусідньою Бразилією, яка є основним для Аргентини ринком збуту (45% з вирощених в минулому році 11,3 млн тонн).

У той час як генномодифікована соя і кукурудза, переважно кормові культури, поширені, ГМО-пшеницю, переважно харчову культуру, досі не схвалила жодна країна, відзначає Reuters. З цієї причини фермери поки що побоюються її сіяти.

Посухостійка пшениця обіцяє бути надзвичайно вигідною для агрокомпаній, оскільки підвищує передбачуваність врожаїв і частково страхує від наслідків глобального потепління.

Першим широко протестованим сортом ГМО-пшениці вважається стійкий до гербіциду гліфосату американської Monsanto сорт 71800, створений цією ж біотех-компанією. Monsanto навіть отримала схвалення FDA на використання ГМО-пшениці в продуктах харчування, але в комерційну експлуатацію її не випустила через невизначеність експортних перспектив.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті