Суди зняли арешт з 92,8% акцій «Укртелекома» Ахметова

Суди зняли арешт з 92,8% акцій «Укртелекома» Ахметова

Рішення суду забороняє забирати акції в Ахметова

Суди зняли арешт з 92,8% акцій «Укртелекома» Ахметова
Олігарх Ринат Ахметов
Фото: glavcom.ua

Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційні скарги Міністерства юстиції, «Ощадбанку», «Укрексімбанку» та залишив без змін рішення Окружного адмінсуду, яким було задоволено позов ТОВ «Фінансова компанія «Сокур» до Державної виконавчої служби Міністерства юстиції та скасовано постанови держвиконавця про опис та арешт 92,79% акцій «Укртелекома» (належать ТОВ «ЕСУ» Ріната Ахметова), винесені в серпні-жовтні 2019 року. Про це повідомляє Finbalance 

Свій позов ТОВ «Фінансова компанія «Сокур» обґрунтувало тим, що «протиправно звернено стягнення на пакет акцій ПАТ «Укртелеком», що належить ТОВ «ЕСУ», оскільки зазначений пакет акцій є майном з особливим правовим режимом, яке перебуває під приватизаційним контролем, а тому його відчуження можливе лише за наявності відповідного дозволу Фонду державного майна або зняття приватизаційного контролю за рішенням Фонду державного майна».

Окружний адмінсуд м. Києва в рішенні від 23.04.2020 констатував, що Державною виконавчою службою «не було надано до матеріалів справи доказів того, що Фондом державного майна України, що здійснює приватизаційний контроль щодо спірного пакету акцій, надано згоду на відчуження або доказів того, що зі спірного пакету акцій знято приватизаційний контроль у встановленому законом порядку, що свідчить про протиправність дій відповідача щодо звернення стягнення на таке майно»

Колегія суддів Шостого апеляційного адмінсуду погодилася з цим висновком, звернувши увагу в т.ч. на лист Фонду держмайна, в якому повідомлялося, що Фонд «не надає згоди на продаж (відчуження) спірного пакету акцій ПАТ «Укртелеком».

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ТОВ «ФК «Сокур» є Анатолій Амелін. У 2011-2014 роках він був членом Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку (очолював департамент корпоративних фінансів). Як писали тоді ЗМІ, призначення А. Амеліна на відповідну посаду могло відбутися в т.ч. за сприяння Р. Ахметова (на ринку А. Амеліна називали «фінансистом Ахметова»).

Нагадаємо, Фонд держмайна програв Ахметову суд з реприватизації «Укртелекому»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті