Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
Президент Азербайджану наказує Вірменії вивести війська з Карабаху

Президент Азербайджану наказує Вірменії вивести війська з Карабаху

Алієв заявив, що відмовиться від переговорів, якщо МЗС Вірменії назве Карабах вірменською територією

Президент Азербайджану наказує Вірменії вивести війська з Карабаху
фото DR

Азербайджан не має наміру миритися з окупацією Нагірного Карабаху, заявив азербайджанський президент Ільхам Алієв в зверненні до нації. Єреван повинен виконати резолюції Радбезу ООН щодо Карабаху, додав Алієв. Азербайджанський президент повідомив, що Баку будь-якими способами поверне свої землі, але хоче зробити це мирним шляхом і дає Вірменії «останній шанс», передає Коммерсант.

Сьогодні в Москві проходять переговори глав МЗС Азербайджану та Вірменії за посередництва міністра закордонних справ Росії.

«Ми неодноразово говорили, що шлях порятунку для Вірменії – виведення військ. Виконайте резолюції Радбезу ООН, ми не погодимося з окупацією. Я не раз про це говорив», – сказав Алієв.

Армія Азербайджану окупувала ряд населених пунктів в Нагірному Карабасі, зазначив президент.

Він сказав, що бої йдуть у всіх напрямках, при цьому військові сили Азербайджану зміцнюють свої позиції. «Ми примушуємо окупанта, агресора до миру. Ми їм показали, що і на полі бою, і на столі переговорів перемагаємо ми... Ми даємо їм останній шанс, виведіть війська, поверніться до переговорів», – повідомив президент.

Глава Азербайджану вважає, що сьогоднішні переговори глав МЗС Азербайджану і Вірменії в Москві можуть багато чого прояснити. Однак якщо глава вірменського МЗС заявить, що Карабах – це Вірменія, то про переговори не може йти мови. «Якщо він сьогодні скаже щось таке, про переговори не може йти мови. Я про це говорив, і ніхто нас не примусить», – заявив глава держави.

Зіткнення між Вірменією і Азербайджаном в Нагірному Карабасі почалися 27 вересня, вони стали найбільшими з 1994 року. Сторони звинувачують одна одну в ескалації конфлікту і розходяться в оцінці кількості жертв.

Раніше цього дня AFP з посиланням на представника президента Франції повідомляло, що сторони конфлікту можуть укласти перемир'я в п'ятницю або суботу. Франція разом з Росією і США є співголовою Мінської групи ОБСЄ, яка очолює процес пошуку мирних шляхів врегулювання конфлікту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті