Коронавірус живе майже місяць на поверхнях смартфонів і купюр – дослідження

Коронавірус живе майже місяць на поверхнях смартфонів і купюр – дослідження

Це підкреслює необхідність того, як важливо часто мити руки

Коронавірус живе майже місяць на поверхнях смартфонів і купюр – дослідження
фото NEXU

Захворюваність на COVID-19 з приходом холодної погоди продовжує рости по всьому світу, і нове дослідження пояснює чому. Експерименти австралійських вчених показали, що вірус здатний залишатися життєздатним на екранах гаджетів, банкнотах, поручнях в транспорті та інших поверхнях, з якими найчастіше контактує людина, до 28 днів. Життєздатність вірусу залежить від структури поверхні і довше зберігається в низьких температурах.

Вчені визначили, що коронавірус SARS-CoV-2 залишається на поверхнях, включаючи папір, скло і нержавіючу сталь до 28 днів при температурі повітря 20°С і відносній вологості повітря 50%. Результати їх експериментів опубліковані в Virology Journal, пише HighTech Plus.

Як правило, вірус довше зберігається на непористих і гладких поверхнях, порівняно з більш нерівними.

Наприклад, на бавовні він живе менше, ніж на поверхні сталі або вінілу, також менше залишається на пластиці, порівняно з папером.

Вчені проводили експерименти в темряві, щоб виключити вплив ультрафіолету, при температурі 20°С, 30°С і 40°С. Як і очікувалося, вірус довше виживав при більш низьких температурах, що узгоджується зі зростанням захворюваності в більш холодний період. Підвищення температури повітря при аналогічній вологості різко знижувало виживання вірусу – до 24 годин при 40°С.

Для порівняння, аналогічні експерименти були проведені з вірусом грипу А, який залишався на поверхнях тільки протягом 17 днів.

«Результати ще раз підкреслюють важливість дезінфекції рук і поверхонь для профілактики зараження COVID-19», – зробили висновок автори.

Раніше вчені з Японії з'ясували, що SARS-CoV-2 залишається на поверхні шкіри людини в 4,5 рази довше, ніж свинячий грип.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло