Британія допоможе Україні побудувати сучасні бази ВМС на Чорному й Азовському морях – ОП

Британія допоможе Україні побудувати сучасні бази ВМС на Чорному й Азовському морях – ОП

Потрібна одна база на Чорному морі й одна – на Азовському

Британія допоможе Україні побудувати сучасні бази ВМС на Чорному й Азовському морях – ОП
Фото: president.gov.ua

Меморандум з Великобританією про співпрацю у військово-технічній сфері сприятиме створенню сучасних військово-морських баз із залученням британських фахівців. Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква, передає Інтерфакс-Україна.

«Україна потребує створення фактично з нуля військово-морських баз. І підкреслю, що не британська військово-морська база буде розміщена в Україні, а українська база буде побудована з залученням британських фахівців. Ми говоримо про те, що нам потрібні кілька сучасних військово-морських баз. Повинні відпрацювати британський досвід, не повторювати їх помилок. У нас інша ситуація, не такі військово-морські можливості, як у Великобританії, але у нас два моря, які треба захищати. Нам потрібна одна база на Чорному морі й одна – на Азовському», – сказав заступник голови ОП.

Жовква повідомив, що обговорювалися конкретні терміни, за які такі бази можуть бути побудовані. Крім того, Президенту Зеленському були представлені можливості британських компаній, які можуть такі бази побудувати.

«Все це зараз буде предметом переговорів. Ніяких кількісних показників, цифр немає в меморандумі. Є цифра 1,25 млрд фунтів стерлінгів – це той кредитний обсяг, який може бути наданий британською стороною на будівництво таких компонентів. У найближчі місяці будуть йти інтенсивні переговори між Україною, Великобританією і, не виключено, іншими країнами, які є нашими стратегічними партнерами», – уточнив він.

«Чомусь усі звернули увагу на катери, що, безумовно, дуже важливо. Але тут я б говорив не стільки про катери, а про сучасне британське озброєння, яке могло б бути поставлено на ті військово-морські кораблі й катери, які вже є в Україні. Україна має власне виробництво таких суден, постачання з інших країн, а в Британії є високоточне озброєння», – додав Жовква.

Нагадаємо, Україна і Велика Британія підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті