Експорт та імпорт Китаю у вересні досягнув рекорду
Китай став першою великою економікою, яка відновила велику частину ділової активності

Китай представив сильні торгові дані у вересні у зв’язку із тим що велика частина ділової активності в другій за величиною економіці світу відновилася після того, що, вочевидь, було найважчим етапом пандемії коронавірусу.
Як повідомляє CNBC, згідно з офіційними даними митниці, у вересні імпорт Китаю виріс на 13,2% в доларовому вираженні. Це набагато вище 0,3%, прогнозованих агентством Reuters. Експорт зріс на 9,9% в порівнянні з минулим роком, аналітики очікували зростання у 10%.
Представник національного митного агентства зазначив, що країна імпортувала і експортувала рекордну кількість товарів в юанях у вересні.
За даними агентства, в ІІІ кварталі експорт Китаю виріс на 10,2% в порівнянні з минулим роком до 5 трлн юанів ($742,9 млрд). Згідно з даними, за цей час імпорт зріс на 4,3% до 3,88 трлн юанів.
Світовий попит на китайські медичні товари сприяв збільшенню експорту за останні кілька місяців. Китай був першою країною, яка постраждала від пандемії, і з тих пір став першою великою економікою, яка відновила велику частину ділової активності.
Активне сальдо торгового балансу Китаю з США, за яким уважно спостерігали, у вересні скоротилося до $30,75 млрд – майже на $3,5 млрд менше, ніж в серпні. За даними митниці, отриманим через Wind Information, з початку року до теперішнього часу загальна сума склала $218,57 млрд доларів.
Китайський імпорт сільськогосподарських товарів США виріс на 44,4% за перші три квартали року в порівнянні з минулим роком і склав 91,39 млрд юанів. Китайський експорт медичних товарів в США виріс за цей час на 32,4% до 20,13 млрд юанів, а експорт мобільних телефонів впав на 3,4% до 128,69 млрд юанів.
Експорт Китаю в США за перші дев'ять місяців року зріс на 1,8% до 2,18 трлн юанів, а імпорт зріс на 2,8% до 640,86 млрд юанів, або близько $95 млрд.
Аналітики відзначають, що Китай далекий від укладення угод про закупівлі, зазначених в першій фазі торгової угоди, підписаної з США в січні, – закупівлі товарів та послуг США як мінімум на $200 млрд протягом наступних двох років у порівнянні з рівнем 2017 року.
Нагадаємо: ВВП Китаю виріс на 3,2% в ІІ кварталі цього року у порівняні з минулим роком, перевершивши очікування аналітиків та відновившись після скорочення в І кварталі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].