У «Голосі» назвали ініціативу Зеленського про всенародне опитування в день виборів загрозою національним інтересам

У «Голосі» назвали ініціативу Зеленського про всенародне опитування в день виборів загрозою національним інтересам

Президентська партія намагалася узаконити проведення опитувань під час виборів

У «Голосі» назвали ініціативу Зеленського про всенародне опитування в день виборів загрозою національним інтересам
Голова партії «Голос» Кіра Рудик
Фото: фейсбук-сторінка партії «Голос»

Ініціатива президента Володимира Зеленського провести опитування в день голосування на місцевих виборах є потенційною загрозою національним інтересам, заявили в пресслужбі партії «Голос».

«Партія «Голос» попереджає президента Володимира Зеленського про неприпустимість використання незаконного «опитування» в день місцевих виборів 25 жовтня в російських інтересах. Дотепер спроби ініціювати подібні «опитування» здійснювались у Верховній Раді президентською партією, і були заблоковані через очевидну мету реалізувати кремлівський сценарій щодо Донбасу. Тому партія «Голос» розглядає ініціативу президента Володимира Зеленського щодо «псевдореферендуму» як потенційну загрозу національним інтересам України», – йдеться в повідомленні.

Нардеп фракції Роман Лозинський заявляє, що подібні опитування порушують виборче законодавство, а також суперечать міжнародним стандартам демократичних виборів.

«Будь-яке «загальне опитування» людей – це або вибори, або референдум. «Опитування» в день виборів – це величезний ризик і загроза вплинути на думку людей. Це спосіб легітимізувати небезпечні рішення, які має в планах Офіс президента. Зокрема, про особливий статус Донбасу, або про «зійтися посередині» з агресором. Важливе не саме опитування, а як буде сформульовано питання», – наводять слова Лозинського в партії.

За словами депутата, спроби узаконити проведення опитувань під час виборів робила партія «Слуга народу».

«Вони вже хотіли це зробити без окремого закону про референдум, коли хотіли наділити ЦВК повноваженням проводити опитування. Але ми не дали це зробити у вересні. Тепер вони ламають державу через коліно, оголошуючи референдум взагалі без будь-яких законних підстав. Це величезна загроза для безпеки України під час війни», – вважає нардеп.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський оголосив про проведення в Україні всенародного опитування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті