Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Індія виділить $10 млрд на стимулювання економіки, аналітики сумніваються, що це допоможе

Індія виділить $10 млрд на стимулювання економіки, аналітики сумніваються, що це допоможе

Економісти вважають, що цієї суми мало для забезпечення довгострокового зростання

Індія виділить $10 млрд на стимулювання економіки, аналітики сумніваються, що це допоможе
фото www.flickr.com/photos/ancilla_tilia/9347540426

Економістів не вразили останні заходи стимулювання економіки Індії, спрямовані на підвищення внутрішнього попиту приблизно на 730 млрд рупій ($9,94 млрд). Як повідомляє CNBC, деякі з них сумніваються, чи зможуть нові заходи стимулювати довгострокове зростання.

У понеділок,12 жовтня, Міністерство фінансів Індії прийняло низку заходів, спрямованих на стимулювання споживчих витрат і підвищення попиту в економіці, що постраждала від пандемії, зростання якої з квітня по червень зменшилося на 23,9%.

«При попередніх раундах бюджетної фіскальної підтримки у розмірі близько 1% ВВП, сьогоднішні заходи стимулювання попиту збільшують загальну фіскальну підтримку (по бюджету) до 1,2% ВВП, що мало в порівнянні з розміром удару по зростанню», – сказали головний економіст Nomura по Індії і Азії, за винятком Японії, Сонал Варма і індійський економіст Ауродіп Нанді.

Вони пояснили, що небажання уряду оголошувати про податково-бюджетне стимулювання було викликано побоюваннями, що заборонні обмеження, які тривають і зараз, знизять ефективність цих заходів.

Адіті Наяр, головний економіст агентства кредитних рейтингів ICRA, індійської філії Moody's, сказав, що нові схеми приведуть до тимчасового підвищення споживчих настроїв і економічної активності, «з більш різким зростанням продажів у святковий сезон, який згодом припиниться».

Економісти заявили, що у Нью-Делі мало можливостей для збільшення стимулів без нарощування бюджетного дефіциту. Але, з огляду на нинішні економічні умови і слабкий збір доходів, бюджетний дефіцит уряду, як повідомляється, залишається вищим за його річний цільовий показник і, як очікується, залишиться таким протягом всього року.

Також у понеділок Нью-Делі оголосив про додаткові 250 мільярдів рупій ($3,41 млрд) на капітальні витрати на дороги, оборону, водопостачання, міський розвиток і капітальне обладнання власного виробництва. У ньому також говориться, що до кінця фінансового року, 31 березня 2021 року, урядам штатів буде запропоновано 120 мільярдів рупій безвідсоткових позик на 50 років на витрати на інфраструктуру.

За даними Worldometers, Індія наразі поступається лише США за кількістю хворих на коронавірус. З початку пандемії в країні на COVID-19 захворіло майже 7,2 млн осіб. За минулу добу в Індії діагностували 54 265 нових випадків, 710 пацієнтів померли.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті