Капіталізація ринку КНР перевищила $10 трлн вперше з 2015 року
Головну роль у цьому зіграло вміле керівництво уряду

За недовгий відрізок часу другий за величиною фондовий ринок світу – китайський – зробив вражаючі досягнення: зумів подолати рекордний крах, який знищив мало не половину його вартості, і відродитися буквально з попелу, пише Bloomberg.
Акції компаній з первинним лістингом в Китаї з березня, коли вибухнула пандемія COVID-19, в сукупності подорожчали на $3,3 трлн, до $10 трлн. В результаті ринок КНР закріпився на другому місці в світі.
На першому місці з великим відривом США ($38,3 трлн), на третьому – Японія ($6,2 трлн).
«Це значуща цифра, особливо після припинення ралі на ринку акцій», – заявив Bloomberg головний стратег гонконгської біржі Bocom International Хао Хун.
Своїми досягненнями китайський ринок значною мірою зобов'язаний вмілому керівництву уряду, який заохочував торгівлю, потоку нових IPO на біржу зі спрощеними правилами, і зміцненню юаня.
Індекс CSI 300, що відслідковує акції найбільших компаній Китаю на Шанхайській і Шеньчженьській фондових біржах, виріс на 0,3% за підсумками торгів у вівторок. З початку року він піднявся на 18%, випередивши більшість індексів інших країн.
Більше про це – в матеріалі Mind «Пояснення китайської стратегії «подвійної циркуляції».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].