Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Компанії з РФ просять не забороняти ввезення залізничних коліс з України, російські – дорожчі

Компанії з РФ просять не забороняти ввезення залізничних коліс з України, російські – дорожчі

Ринок виробництва коліс в Росії належить двом компаніям, саме вони навіть при зниженні попиту продовжують диктувати цінові умови

Компанії з РФ просять не забороняти ввезення залізничних коліс з України, російські – дорожчі
фото www.flickr.com/photos/skur/27212947977/

Російські вагонні оператори звернулися з листом до віцепрем'єра РФ Андрія Бєлоусова з проханням не обмежувати імпорт залізничних коліс з України. Як повідомляє «РБК», з листом звернувся Союз операторів залізничного транспорту (СОЖТ; в союз входять «Нєфтєтранссервіс», «Русагротранс», Федеральна вантажна компанія, «Трансконтейнер», Перша вантажна компанія та ін.)

В листі СОЖТ називає ринок виробництва коліс в Росії є «олігополією з двома найбільшими виробниками – Evraz Романа Абрамовича і партнерів та Об'єднаною металургійною компанією (ОМК) Анатолія Сєдих, – які займають понад 80% ринку, які навіть при зниженні попиту продовжують диктувати цінові умови ».

Минулого тижня стало відомо, про наміри російського Мінтрансу заборонити імпорт українських залізничних коліс, відповідне рішення про це може бути прийнято до кінця 2020 року. Причина потенційного введення обмежень – попит на колеса на російському ринку став слабшати з IV кварталу 2019 року. Це відбулося багато в чому через збільшення кількості вагонів, які тимчасово не використовуються, а потужностей Evraz (510 000 штук) і ОМК (850 000 штук) досить, щоб повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку.

До 21 січня 2021 року українські колеса обкладаються антидемпінговим митом у розмірі 34,22% від їх вартості, введеної Євразійською економічною комісією (ЄЕК), але через падіння попиту і в Україні експерти вказували на ризик демпінгу з боку українських виробників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті