Зеленський назвав напрямки співпраці з оборонною сферою Туреччини

Зеленський назвав напрямки співпраці з оборонною сферою Туреччини

Оборонна сфера належить до пріоритетних у відносинах України та Туреччини

Зеленський назвав напрямки співпраці з оборонною сферою Туреччини
фото: Укрінформ

Україна і Туреччина мають величезний потенціал для співпраці в оборонній сфері, яка може включати не тільки спільне виробництво турецьких безпілотників і літаків «Антонов», а й двигунобудування, розвиток систем ППО, спільне виробництво корабля класу «корвет». Про це Президент Володимир Зеленський заявив у інтерв'ю турецькому інформаційному агентству Demirören.

Він відзначив, що оборонна сфера належить до пріоритетних у відносинах України і Туреччини. За словами Президента, українська сторона з великою цікавістю та повагою спостерігає за розвитком турецького військово-промислового комплексу.

Водночас він зауважив, що й українська оборонна промисловість по праву славиться своїми традиціями і надійністю, до того ж ми добре знаємо, що таке сучасна війна. Тому, маючи таку базу, для України й Туреччини абсолютно логічно об'єднувати зусилля, вважає Зеленський.

«Наприклад, турецькі безпілотники зарекомендували себе з найкращого боку. Ми бачимо, що це справді гордість вашого ВПК. Це саме той вид озброєнь, який здатний кардинально змінити ситуацію на полі бою. І ми, безумовно, зацікавлені у спільному виробництві», – сказав глава держави.

Він також зазначив, що у галузі літакобудування ми з Туреччиною можемо дуже багато зробити разом:

«Більш того, скажу, що це далеко не всі сфери, в яких ми можемо й розраховуємо співпрацювати з Турецькою Республікою в контексті оборонної промисловості. Двигунобудування, розвиток систем ППО, спільне виробництво корабля класу «корвет»... Потенціал для співпраці величезний».

Нагадаємо: Зеленський розраховує, що Україна підпише Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною «найближчим часом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті