Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
IPO та pre-IPO технологічних компаній США у 2020 та 2021 роках: як вкластися у майбутнє
Реклама

IPO та pre-IPO технологічних компаній США у 2020 та 2021 роках: як вкластися у майбутнє

 

Цей матеріал також доступний російською
IPO та pre-IPO технологічних компаній США у 2020 та 2021 роках: як вкластися у майбутнє
Фото: pixabay.com

IPO та pre-IPO: альтернатива класичним акціям

Фондовий ринок США у цьому році надав звичайним інвесторам гарну можливість заробити: спочатку ціни акцій різко обвалилися, а потім протягом декількох місяців відновлювалися. Однак більше такого бурхливого зростання не буде, тобто акції публічних компаній, які пропонують брокери, вже не принесуть великий і швидкий прибуток.

Тобі у пригоді стане ще один популярний інвестиційний інструмент 2020 року – IPO. Це коли приватна компанія вперше розміщує свої акції на біржі. Сьогодні на фондовому ринку панує ажіотаж і позитивний настрій, так що попит на нові акції високий.

Учасники IPO купують акції за встановленою емітентом ціною, а після виходу на відкритий ринок їхня ціна визначається балансом попиту та пропозиції. І чим більший попит, тим вище ціна. В результаті всього за кілька місяців ціна такої IPO-акції може додати 50%, 100% і навіть більше!

Однак виникла проблема: навіть при тому, що IPO у 2020 році проходить багато, на всіх охочих їх не вистачає. Процедура передбачає, що, якщо учасники IPO подали заявок більше, ніж доступно акцій, то їм пропорційно знижують частку виконання їхньої заявки.

Простіше кажучи, якщо ви, беручи участь в IPO, хочете купити акцій на $1000, а загальна сума заявок у 2 рази більше вартості пропонованих акцій, тоді заявка кожного інвестора (в тому числі ваша) буде виконана на суму в 2 рази менше, тобто тільки на $500.

Звичайно, це теж може принести пристойний прибуток, але вже набагато менший. Що робити? Як вже було сказано, IPO – це розміщення на біржі. Але зараз у США набирає обертів новий тренд – інвестиції у приватні компанії ще до їхнього IPO, або інакше кажучи – pre-IPO.

Раніше інвестиціями у приватні компанії на стадії pre-IPO займалися тільки професійні фонди. Тепер це стає все більше доступним для звичайних інвесторів. Головна перевага таких інвестицій – можливість отримати саме ту кількість акцій, яку ти запитуєш.

Як взяти участь в IPO та інвестувати у приватні компанії США, якщо ти з РФ або СНД

Іноземні громадяни безпосередньо не можуть брати участь в американських IPO і тим більше вкладати у приватні компанії. І тут на допомогу приходять посередники. Втім, на території колишнього СРСР компаній, які готові запропонувати хоча б одну з цих послуг, дуже мало. І тільки одна, яка може запропонувати обидві послуги – це United Traders.

Вже декілька років вона розвиває платформу, користувачі якої отримують доступ до інвестицій у приватні компанії США на етапах pre-IPO та IPO. United Traders не розпоряджається грошима своїх клієнтів, а купує за їхнім запитом акції на своє ім'я. Користувачі при цьому зберігають контроль над своїми грошима й інвестиціями та самі вирішують, в яку з доступних на платформі компаній інвестувати.

Кожне IPO має конкретну точку «входу»: компанія оголошує про розміщення зазвичай за два тижні та призначає для нього конкретну дату. За законами США, учасники IPO повинні тримати придбані акції протягом приблизно 4 місяців після IPO. Так з'являється можливість розрахувати точку «виходу», тобто дату закриття інвестиції. United Traders вказує планову дату виходу у кожної інвестиції в IPO.

IPO и pre-IPO технологических компаний США в 2020 и 2021 годах: как вложиться в будущее

На основі цієї інформації ви навіть можете вести свій календар IPO. Такий календар допоможе спланувати, коли та скільки грошей ви отримаєте. А ось скласти календар pre-IPO складніше: якщо точка «входу» – це виконана заявка на покупку акцій, то точка «виходу» до кінця не відома, бо компанія до самого кінця не розповідає про IPO.

United Traders зробила такі інвестиції доступними для всіх. Мінімальна сума вкладень через платформу – вартість усього однієї акції. Залежно від компанії вона починається від $10, але рідко коли перевищує $50.

Коли важливі не тільки гроші

Вище ми вже звернули увагу на те, що інвестори обирають технологічні компанії/, які ім близькі. Люди схильні більше вірити у те, що найбільший прибуток принесе той сервіс, яким вони користуються, та який їм подобається. Або ж та компанія, яка, як вони думають, доб'ється успіху.

Інвестувати у найвідоміші приватні компанії США з технологічного сектора можна на платформі United Traders. Приведемо декілька таких прикладів:

- Airbnb. Популярний сервіс оренди нерухомості, яким також, швидше за усе, користувалися або ви, або хтось із ваших знайомих. Компанія показувала дуже хороші результати, але через карантин її бізнес фактично зупинився, ціна акцій впала більш ніж удвічі, з $155 до $74. Після карантину справи Airbnb знову пішли угору: через загрозу коронавируса люди тепер воліють знімати окремі квартири та будинки, а не селитися у готелях. На початок вересня акція Airbnb подорожчала до $105. Компанія має намір провести IPO в грудні цього року.

- Palantir. Її називають найсекретнішою компанією Кремнієвої долини. Palantir розробляє ПЗ для аналізу даних. Клієнтами компанії є великі компанії та уряд США, включаючно з військовими та розвідкою. У 2018 році акції компанії з'явилися на платформі United Traders за ціною $8,35. У вересні 2020 року Palantir, нарешті, вийшла на IPO – ціна акцій становила $10. І це незважаючи на те, що в цілому розміщення пройшло гірше, ніж планувалося.

IPO и pre-IPO технологических компаний США в 2020 и 2021 годах: как вложиться в будущее

- Coursera. Це світовий лідер онлайн-освіти, платформа для навчання, якій напевно хоч раз користувалися й ви. У лютому цього року акції компанії продавалися на платформі United Traders за $14. Coursera виявилася особливо затребуваною під час карантину. В результаті до середини вересня ціна 1 акції зросла на 50%, до $21.

IPO и pre-IPO технологических компаний США в 2020 и 2021 годах: как вложиться в будущее

Сенс інвестицій у технологічний сектор США – не просто заробити грошей, але зробити свій внесок в успіх лідерів завтрашнього дня. Детальніше про вкладення у приватні компанії читайте на сайті United Traders та дивіться документальний фільм, який випустила компанія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті