«Північний потік – 2» буде завершений, але невідомо коли – Маас

«Північний потік – 2» буде завершений, але невідомо коли – Маас

Міністр також наголосив на неможливості припинення діалогу з Москвою, навіть попри отруєння Навального та інші проблеми

«Північний потік – 2» буде завершений, але невідомо коли – Маас
Хайко Маас
фото www.flickr.com/photos/spdsaar/6897506541

Глава МЗС ФРН Хайко Маас в інтерв'ю редакційному об'єднанню Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) заявив, що «Північний потік – 2» буде добудований до кінця, але не відомо коли саме.

«Я припускаю, що «Північний потік – 2» буде добудований. Питання в тому, коли», – сказав він.

Він наголосив, що Європа самостійно визначає власну енергетичну політику й енергопостачання.

«Ми не критикуємо той факт, що США більш ніж удвічі збільшили імпорт нафти з Росії торік і тепер є другим за величиною імпортером російської важкої нафти у світі. США реалізують своє право на незалежну енергетичну політику. Ми теж так робимо», – підкреслив міністр.

Маас також заявив, що відносини між РФ та Німеччини залишаються складними у зв’язку з отруєнням критика Кремля Олексія Навального, вбивством в Берліні колишнього чеченського командира Зелімхана Хангошвілі та хакерською атакою на Бундестаг.

Міністр також заявив, що ФРН не збирається відмовлятися від діалогу з Росією після інциденту з Навальним, оскільки Москва необхідна для врегулювання регіональних конфліктів в Україні, Лівії, Сирії, Білорусі, Венесуелі та між Азербайджаном і Вірменією.

«Це наші очікування. Ми сидимо за одним столом з росіянами в Раді Безпеки ООН, в Берлінському лівійському процесі, а також з українського питання. Всі ці раунди присвячені рішенням щодо припинення воєн. А щодо України і Лівії, безумовно, є позитивні зрушення. Припинення вогню на сході України тривало довше за все з початку конфлікту. Тому діалогу з Москвою не може бути припинений», – пояснив він.

Нагадаємо: днями ЄС впровадив санкції проти РФ через отруєння Навального.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті