Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Українські банки показали надзвичайну стійкість під час пандемії - Шевченко

Українські банки показали надзвичайну стійкість під час пандемії - Шевченко

Вони довели, що цілком здатні відповідати сучасним викликам у сфері капіталу, ліквідності, прибутковості й технологічних інновацій

Українські банки показали надзвичайну стійкість під час пандемії - Шевченко
фото: REUTERS/Gleb Garanich

Голова НБУ Кирило Шевченко заявляє, що український банківський сектор продемонстрував високу стійкість в умовах пандемії COVID-19. Про це він заявив у колонці для Atlantic Council.

«Український банківський сектор ще ніколи не був таким стійким», – зазначив голова НБУ.

За його словами, українські банки довели в період пандемії, що цілком здатні відповідати сучасним викликам у сфері капіталу, ліквідності, прибутковості й технологічних інновацій. Причому найяскравішою рисою стало повернення довіри з боку населення.

«Короткий відтік депозитів, свідками якого всі стали впродовж перших тижнів карантинних обмежень у березні 2020 року, нині вже є далеким спогадом», – зауважив Шевченко.

Зараз, запевнив він, в Україні стрімко зростають вклади населення: «Річний темп зростання депозитів з боку домогосподарств у національній валюті становить 27%, а в іноземній – 5%».

Водночас указує голова НБУ, відбулося зниження відсоткових ставок по кредитах, що в останні два місяці літа продемонструвало зростання обсягів позик для бізнесу на 2,2%, а також кредитів для домогосподарств на 3%.

«Нинішні сприятливі умови забезпечують українському бізнесу можливості отримувати доступніші позики. Це дозволяє їм покривати короткострокові потреби та фінансувати масштабні проєкти», – зауважив Шевченко.

Він додав, що українська банківська система поступово оцифровує свої послуги, а це своєю чергою розширює можливості для клієнтів. До того ж у серпні запущена система електронних платежів у режимі 24/7.

«Це дає банкам, що працюють в Україні, можливість проводити платежі клієнтів цілодобово», – констатував очільник Нацбанку.

При цьому Шевченко підкреслив: ще зарано говорити про сплеск покращення у сфері фінансування, «однак ми явно просуваємося у правильному напрямку».

У цьому контексті глава НБУ запевнив: попри труднощі для світової економіки, українська влада має намір продовжити приватизацію державних банків.

«Ми вже обговорювали плани зменшення присутності держави в українському банківському секторі з представниками Лондонської фондової біржі. Наша поточна стратегія часткової приватизації державних банків України передбачає, що кроки до продажів розпочнуться не пізніше кінця 2024 року», – підсумував Кирило Шевченко.

Раніше Mind розповідав, чому гальмує кредитна підтримка бізнесу та промисловості та чим доведеться заплатити, якщо пожвавлення кредитів таки відбудеться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті