Медведчук через суд заборонив розповсюдження книги про Стуса

Медведчук через суд заборонив розповсюдження книги про Стуса

Автор книги Вахтанг Кіпіані зазначив, «що ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде»

Медведчук через суд заборонив розповсюдження книги про Стуса
фото: suspilne.media

Дарницький районний суд заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» без дозволу Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність. Про це повідомляє «Суспільне».

Як повідомила кореспондентка «Суспільного», під час судового засідання під будівлею суду у цей час відбувалась акція протесту. Близько 20 учасників повісили на паркан плакати із портретами Медведчука та Стуса. За правопорядком стежить Національна поліція та Поліція діалогу.

Адвокат Вахтанга Кіпіані В'ячеслав Якубенко розповів, що суд заборонив розповсюджувати книгу у тому вигляді як є. Рішення не поширюється на ті екземпляри, які вже є у бібліотеках чи перебувають у власності.

«Віктор Медведчук просив визнати недостовірними дев'ять фрагментів у книзі «Справа Василя Стуса». Суд задовольнив позов частково. Тобто три фрагменти визнані недостовірними, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди», – зазначив він.

Автор книги Вахтанг Кіпіані зазначив, «що ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде».

«Рішенням суду маємо видалити ці епізоди. Я звичайно цього робити не буду», – наголосив він.

Нагадаємо: книга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року, а вже у вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження.

Позивач вважає, що у 9 епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика, через що вимагає заборонити розповсюдження книги «у будь-який спосіб на будь-якій території».

У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті