В Перу на плато Наска виявили під брудом стародавній геогліф кота

В Перу на плато Наска виявили під брудом стародавній геогліф кота

За оцінками вчених, він більш древній за інші зображення на плато

В Перу на плато Наска виявили під брудом стародавній геогліф кота
Jhony Islas/AP

Геогліф у вигляді кота виявлено на плато Наска в Перу, повідомляє The Guardian, на яке посилається Інтерфакс.

Геогліфами називають створені людиною візерунки на землі величезного розміру. Плато Наска знамените тим, що на ньому знайдено багато таких доісторичних геогліфів, згодом внесених до до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Геогліфи Наски – це  гігантські зображення, нанесені прямо на землю. У їх числі «колібрі», «мавпа», «кит» і людиноподібна істота, яку прозвали астронавтом.

Тепер же до цього списку додасться зображення кота, що лежить на схилі пустельного пагорба. Його довжина становить 37 метрів, товщина контуру складає 30-40 см.

Гігантське зображення кота датується 200-100 рр. до н.е. Воно було знайдено під час робіт на плато Наска з облаштування доступу на пагорб, з якого відкривається гарний вид на геогліфи. Як зазначає The Guardian, зображення було ледь помітним і перебувало під загрозою зникнення, так як розташоване на схилі, схильному до ерозії.

Протягом всього останнього тижня експерти займалися очищенням і збереженням геогліфа.

Влада Перу відзначає, що в останні роки вдалося знайти від 80 до 100 нових геогліфів на плато Наска і прилеглому плато Пальпа. Вони відносяться до культури Наска (200-700 рр. н.е.).

За оцінками археологів, кішка була створена раніше і відноситься до пізнього періоду культури Паракас (500 м до н.е. – 200 р н.е.).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло