Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Вірменська діаспора на чолі з Кардашьян збирає гроші для Вірменії в період військового конфлікту

Вірменська діаспора на чолі з Кардашьян збирає гроші для Вірменії в період військового конфлікту

З початку бойових дій на гуманітарні потреби було зібрано понад $120 млн

Вірменська діаспора на чолі з Кардашьян збирає гроші для Вірменії в період військового конфлікту
фото wikipedia

Слідом за зіркою реаліті-шоу Кім Кардашьян члени вірменської діаспори збирають пожертви, щоб допомогти Вірменії, втягнутій у конфлікт навколо Нагірного Карабаху, передає Reuters.

Хоча населення самої Вірменії становить менш як 3 млн осіб, близько 8 млн етнічних вірменів проживають за кордоном.

Пожертви призначені для екстреної допомоги, такої як лікування поранених і тимчасове житло для постраждалих від обстрілів. Між тим традиція відправляти гроші додому вже давно вкоренилася серед вірмен, які виїхали за кордон на роботу або на постійне місце проживання.

Такі грошові перекази склали близько 11% ВВП Вірменії в минулому році. Як показують дані центрального банку, криза, пов'язана з коронавірусом, в цьому році призвела до скорочення цих коштів майже на 20%.

Але діаспора зараз активізувалася. З початку бойових дій у Нагірному Карабаху наприкінці вересня на гуманітарні потреби було зібрано понад $120 млн, за даними найбільшої некомерційної організації країни, Всевірменського фонду «Айастан», обсяг пожертвувань зростає.

Кім Кардашьян, котра приїжджала до Вірменії в минулому році, заявила, що в цьому місяці пожертвувала $1 млн фонду «Вірменія», який фінансує гуманітарні та інфраструктурні проекти в Вірменії та Нагірному Карабаху.

Футболіст Генріх Мхітарян, півзахисник італійського клубу «Рома» і посол доброї волі ЮНІСЕФ, агітує в твіттері за пожертви для Вірменії та закликає США, Францію і Росію допомогти добитися миру і уникнути гуманітарної катастрофи.

«Вірменська діаспора дуже мала, але наша єдність – наша сила», – сказав 26-річний Деренік Григорян, етнічний вірменин, що народився і виріс в Лондоні.

Обсяг грошових переказів у Вірменію трохи відновився в другому кварталі, однак зберігаються побоювання з приводу валютних резервів країни, які на кінець серпня становили $2,7 млрд.

З іншого боку, Вірменія в цьому році отримала фінансову підтримку з боку МВФ – в травні фонд збільшив фінансування країни до $280 млн, – а також з боку ЄС.

«У цьому році бюджет у порядку, але якщо конфлікт в Нагірному Карабаху затягнеться, а вакцини від COVID все ще не буде, забезпечення адекватного фінансування в 2021 році може стати складним завданням», – каже Бет Морріссі, керуючий партнер компанії Kleiman International Consultants.

Азербайджан знаходиться в кращому фінансовому стані і не так сильно залежить від грошових переказів з-за кордону, які складають менше 3% від ВВП країни, зазначає видання. Але азербайджанські емігранти також надсилають фінансову допомогу на батьківщину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті