Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Американська ConocoPhillips купує сланцеву компанію Concho за $9,7 млрд

Американська ConocoPhillips купує сланцеву компанію Concho за $9,7 млрд

Ситуація в сланцевій галузі важка після зниження цін на нафту

Американська ConocoPhillips купує сланцеву компанію Concho за $9,7 млрд
фото DR

Американська нафтовидобувна компанія ConocoPhillips в понеділок оголосила про купівлю виробника сланцевої нафти Concho Resources, передає Коммерсант. Сума операції складе $9,7 млрд, вся сума буде виплачена акціями.

Акціонери Concho отримають по 1,46 акції ConocoPhillips за кожну свою акцію, премія порівняно з вартістю акцій Concho на торгах в п'ятницю складе лише 1,5% – хоча, як йдеться у заяві компаній, премія становить 15% порівняно з ціною акцій 13 жовтня, тобто до того, як з'явилися чутки про злиття.

Як зазначає видання, така незначна премія і оплата всієї угоди акціями відображає важку ситуацію в американській сланцевій галузі загалом.

Злиття зробить ConocoPhillips найбільшою незалежною нафтогазовою компанією в США з видобутком нафти 1,5 млн барелів на день.

Concho видобуває близько 320 000 барелів на день. Збиток Concho в другому кварталі склав $435 млн проти $ 97 млн у той же період минулого року, акції компанії з початку року знизилися майже вдвічі. Як вказано в заяві про злиття, угода дозволить економити $500 млн на рік до 2022 року.

Компанії важко переживають зниження цін на нафту з урахуванням того, що вартість видобутку такої нафти в США досить висока і рентабельна тільки при досить високих цінах. Кілька компаній вже збанкрутувало з початку року, інші вдаються до злиттів, щоб знизити витрати.

Наприкінці вересня про об'єднання оголосили два виробники сланцевої нафти, Devon Energy і WPX Energy, сума угоди склала $2,5 млрд, в липні енергетична корпорація Chevron купила незалежного виробника нафти і газу Noble Energy за $13 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті