Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Про що говорив: основні тези з виступу Володимира Зеленського у ВР

Про що говорив: основні тези з виступу Володимира Зеленського у ВР

Він заявив, що на міжнародному рівні зникла фраза «Світ втомився від України»

Про що говорив: основні тези з виступу Володимира Зеленського у ВР
Президент України Володимир Зеленський
Фото: Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. Матеріали з тезами послання президента до народних депутатів роздали на спеціальних листівках із QR-кодом. Mind публікує основне з виступу Володимира Зеленського.

Про COVID-19

Україна пройшла перший етап пандемії COVID-19 з мінімальними втратами й найменшою смертністю від цієї хвороби.

«Ми витримали перший етап та пройшли його з мінімальними втратами. Так, є прогнозоване скорочення економіки та ВВП. Але воно торкнулося всіх. А у порівнянні з багатьма європейськими країнами наше падіння менше. Як і відсоток смертності від ковіду», – сказав він.

Так, у Німеччині, за словами Зеленського, смертність від COVID-19 становить 4%, у Франції – 9%, Великій Британії – 11%, в Україні – 1,9%.

Про вакцину

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна обговорила з європейськими партнерами постачання вакцини проти COVID-19, як тільки вона з’явиться. 

«Ми вже обговорили з нашими європейськими партнерами постачання в Україну вакцини, щойно вона з’явиться. У нас неймовірні медики. Та всі інші, хто протидіє коронавірусу», – сказав Зеленський та закликав поаплодувати їм.

Також він поінформував про проведення клінічних випробувань українських препаратів, що мінімізують ризики ускладнень та смерті від COVID

Про Донбас і Крим

Зеленський заявив, що Україна шукає нові інструменти для повернення Криму і захисту кримчан, а для Донбасу після звільнення потрібен буде пакет законів для реінтеграції.

«Мир на Донбасі та деокупація Криму – мої пріоритети. На жаль, у порядку денному нормандського формату ніколи не було питання Криму, але воно було і буде завжди у нашому порядку денному.

Допоки Крим залишається окупованим, а українці та кримські татари там зазнають регулярних переслідувань, світ не має забути про Крим. 

Можна скільки завгодно постити веселі меми про гарантії безпеки Будапештського меморандуму, однак це не поверне наші території. Ми шукаємо нові дієві інструменти для цього. Повернули питання Крим у в міжнародний порядок денний.

Ми створюємо формат «Кримська платформа» – це координація міжнародних зусиль для захисту прав кримчан та деокупації півострова. Я вже предметно обговорив цю ініціативу з представниками Європейського Союзу, Великої Британії, Канади, Туреччини та іншими партнерами. Багато з них готові приєднатися та брати в ній активну участь». 

Про амністію

Володимир Зеленський повідомив, що амністія на Донбасі буде стосуватися не всіх.

«Страшне слово «амністія» – не про всіх і не про уникнення відповідальності. А про мільйони наших громадян, на чиїх руках немає крові і які зараз фактично самі перебувають у заручниках в окупанта.

Їм потрібен чіткий сигнал – не варто боятися, гідне майбутнє – тільки з Україною», – повідомив президент.

Про армію

Кошти на армію у 2021 році не зменшаться. Як мінімум, вони залишаться на рівні 2020 року.

«Настання миру в Україні не означає, що ми перестанемо дбати про армію. Навпаки, лише сучасне та боєздатне військо буде гарантом подальшого миру та запорукою безпеки України. І не розганяйте, будь ласка, «зраду», що у 21-му році ми скоротимо кошти на військо. Не тому, що бюджет ще не прийнято. А тому, що я не дозволю цього зробити. Як мінімум, ці кошти залишаться на рівні цього року. Тобто понад 117 мільярдів гривень», – сказав Зеленський

Про безвіз

Президент Володимир Зеленський заявив, що безвізовому режиму України з Європейським Союзом нічого не загрожує, а на Україну на міжнародній арені почали дивитися «по-новому».

«Безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує. Хто б вам що не казав. Це стосується і співпраці з МВФ, яку ми продовжуємо. Так само – як зі Світовим банком та ЄБРР», – запевнив президент.

Також він заявив, що на міжнародному рівні зникла фраза «Світ втомився від України».

За словами Зеленського, його влада «надала іміджу нашої держави нового змісту».

«На Україну почали дивитися по-новому. Сприймати як конструктивного, надійного, а отже – рівноправного гравця. Як країну, що цінує будь-яку підтримку, та сподівається передусім на себе. Бо розуміє, що ніхто за нас не втілить перетворення, ніхто за нас не побудує успішну країну. Ми стали проактивними», – додав Зеленський.

Про всенародне опитування 25 жовтня

Президент Володимир Зеленський каже, що всеукраїнське опитування, анонсоване ним, покликане дати можливість народу «впливати на життя країни».

Виступаючи перед нардепами, президент зазначив, що в суспільства накопичилися тисячі питань, на які потрібні відповіді. Він розкритикував тих, хто каже, «що питати думку українців – небезпечно, бо людей задурять, бо в країні немає вільних, незалежних ЗМІ». За словами Зеленського, «цинічно чути це від лідерів партій, присутніх у парламенті, які володіють – один трьома, а інший – двома телеканалами». Глава держави дав зрозуміти, що звертатиметься до людей з опитуваннями й надалі.

«Ви говорите, що український народ незрілий, він не готовий ухвалювати рішення. Та я нагадаю, що саме український народ зробив дві революції у 2004-му та 2014 роках. У результаті чого більшість із вас опинилися в цій залі.

Народовладдя в Україні буде. Всебічний доступ громадян до інформації задля прийняття рішення – буде, це обов’язок держави. Люди повинні впливати на актуальні питання і для свого регіону, і для всієї країни. Робити це раз на тиждень, раз на місяць чи на рік, скільки буде потрібно.

Перший законопроект для народовладдя готовий і поданий мною. Я закликаю всіх народних депутатів – дайте нарешті українцям реальний механізм, щоб формувати основні завдання для влади, впливати на рішення, відчувати свою причетність до змін. Відчувати, що їхня думка важлива не лише під час виборів. Це – справедливо», – сказав Зеленський.

Про весняні посадки

Президент Володимир Зеленський заявляє, що сам хоче знати й на всіх нарадах питає, коли ж почнуться обіцяні ним посадки.

«Люди кажуть: «Весна прийшла, де посадки?» Вірите чи ні, але саме цим питанням та словами, які не можна казати на телебаченні, я починаю кожну нараду з керівниками всіх правоохоронних органів».

За словами Зеленського, щоразу він нагадує їм, що створені всі умови – є кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, є можливість конфіскації незаконних активів, є «повна оперативна незалежність НАБУ І САП, якої не було з 2015 року», працює Вищий антикорупційний  суд, перезавантажено НАЗК.

Зеленський відзначив, що не має права втручатися у роботу правоохоронців, але може дати їй оцінку, і його оцінка – незадовільна.

Водночас він висловив сподівання, що роботу правоохоронних органів «можна й потрібно виправити».

Президент закликав народних депутатів зосередитися на антикорупційній стратегії на найближчі чотири роки.

Зеленський запевнив, що не заспокоїться і доведе всім, що «Україна без корупції – це не фантастика», і «байдуже, скільки заради цього потрібно буде змінити генеральних прокурорів, міністрів чи інших керівників».

Нагадаємо, у середу, 21 жовтня, 120 народних депутатів із фракції «Слуга народу» поїдуть у прифронтові райони Донбасу, повідомив президент України Володимир Зеленський під час виступу у ВР.

Президент також анонсував програму побудови стадіонів у кожному регіоні України

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті