Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Найстаріша сталеливарна компанія Японії буде виробляти «зелену» сталь

Найстаріша сталеливарна компанія Японії буде виробляти «зелену» сталь

Nippon Steel робить ставку на електродугові печі, які виділяють набагато менше вуглекислого газу, ніж стандартні доменні

Найстаріша сталеливарна компанія Японії буде виробляти «зелену» сталь
фото www.flickr.com/photos/chiropractic/8338659001

Найстаріша сталеливарна компанія Японії Nippon Steel Corp, що вже понад століття виробляє чавун і вугільну сталь в своїх доменних печах, задумалась про перехід на технології, які виділятимуть менше вуглекислого газу.

Як повідомляє Bloomberg, президент компанії Аггі Хашимото закликав своїх співробітників вивчити альтернативний процес, в якому сталь переробляється з брухту в електродугових печах. Це може не лише знизити витрати Nippon Steel, а й дасть їй додатковий імпульс для виходу на ринки країн Азії.

Досі, як пише агентство, Nippon Steel дистанціювалася від електродугових печей, частково через технологічні перешкоди на шляху виробництва високоякісної сталі, хоча її підрозділи та дочірні компанії використовували цю технологію. За оцінками Tokyo Steel Manufacturing, найбільшого японського виробника вторинної сталі, електродуги печі викидають тільки чверть від кількості вуглекислого газу, виробленого традиційними печами. На додачу, вартість будівництва дугової електропечі становить одну двадцяту вартості доменної печі.

У міру того, як підприємства найбільшого виробника сталі в Китаї наздоганяють японські і виходять на ключові ринки Nippon Steel в Південно-Східній Азії, компанія прагне «очистити» свою сталь, щоб знизити витрати і зберегти свою частку ринку.

Третій за величиною виробник сталі в світі також планує побудувати електродугову піч на заході Японії для виробництва так званої електротехнічної сталі, ключового матеріалу для двигунів електромобілів. Це буде перша спроба виготовити цей різновид сталевого сплаву в дуговій печі.

Глобальні зусилля по боротьбі зі зміною клімату також чинять тиск на сталеливарний сектор. Хоча перехід на електродугову піч може скоротити викиди парникових газів, деякі лобісти і інвестори закликають до виробництва екологічно чистої сталі, яка не містить копалин, шляхом розробки нових технологій, таких як використання водню.

В цьому році Nippon Steel заснувала комісію для обговорення того, як і які кроки вона зробить для досягнення нульових викидів вуглецю. Наразі компанія працює над своєю метою скорочення викидів 2030 і 2050 років і представить свій план до березня 2021 року.

Досвід переробки сталі також дасть Nippon Steel більше можливостей для експансії за кордон, оскільки компанія прагне компенсувати слабкі перспективи попиту в Японії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті