Концесійний конкурс Чорноморського морпорту планується на 2021 рік – Криклій

Концесійний конкурс Чорноморського морпорту планується на 2021 рік – Криклій

Наступним проєктом стане концесія першого та контейнерного терміналів порту «Чорноморськ»

Концесійний конкурс Чорноморського морпорту планується на 2021 рік – Криклій
фото: mtu.gov.ua

В Міністерстві інфраструктури України планують у 2021 році оголосити конкурс із концесії залізнично-поромного комплексу та контейнерного термінала морського порту «Чорноморськ». Про це розповів міністр інфраструктури України Владислав Криклій, повідомляє пресслужба відомства.

За словами Криклія, 20 жовтня було завершено етап прекваліфікації за проєктом концесії залізнично-поромного комплексу Чорноморського морського порту та допущено до торгів 2 компанії – «Ернст&Янг» та Hamburg Port Consulting.

«На наступному тижні ми плануємо провести торги і визначити переможця, який надаватиме консультативні послуги з підготовки ТЕО та конкурсної документації. А в ІІ-му кварталі 2021-го очікуємо оголосити сам конкурс», – відмітив міністр.


Наступним проєктом стане концесія першого та контейнерного терміналів морського порту «Чорноморськ». Наразі триває відбір юридичних та технічних консультантів для підготовки пре-ТЕО проєкту, переможець якого буде визначений наприкінці жовтня та вже з листопада розпочне відповідну роботу.
Сам концесійний конкурс планується до проведення в кінці наступного року.


Криклій розповів, що разом з цим консультантами Egis International вже підготовлений остаточний звіт пре-ТЕО Бердянського морського торговельного порту та ведуться переговори з потенційним приватним інвестором щодо розробки ТЕО концесії в порту Одеси.
Також вже знайдено фінансування на розробку пре-ТЕО концесії морського порту Ізмаїл, для якого зараз триває розробка ТЗ.
Крім цього у відомстві планують запуск концесійних проєктів у Маріупольському та Ренійському морських портах і наразі шукають фінансування пре-ТЕО для цих проєктів.

Також до приватизації запропоновано 3 стивідорні компанії – Білгород-Дністровський морський торговельний порт, Скадовський морський торговельний порт та морський торговельний порт Усть-Дунайськ.

Нагадаємо: 20 серпня порт «Ольвія» офіційно передали в концесію катарцям. Всього за 35 років буде залучено до 17,3 млрд грн інвестицій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті