Захворіло у світі
65,926,118
Померло у світі
1,519,576
Вилікувалось у світі
42,398,729
Захворіло в Україні
801,716
Померло в Україні
13,421
Вилікувалось в Україні
412,533
Китайський таксі-сервіс Didi запланував IPO з оцінкою понад $60 млрд в 2021 році в Гонконгу

Китайський таксі-сервіс Didi запланував IPO з оцінкою понад $60 млрд в 2021 році в Гонконгу

Didi мріяла про біржу в Нью-Йорку, але вибрала Гонконг через погіршення відносин між США і Китаєм

Китайський таксі-сервіс Didi запланував IPO з оцінкою понад $60 млрд в 2021 році в Гонконгу
фото DR

Китайська транспортна компанія Didi Chuxing розглядає Гонконг для первинного публічного розміщення акцій в 2021 році, повідомляє Reuters з посиланням на джерела, знайомі з планами компанії.

Didi за підтримки SoftBank, Alibaba і Tencent почала попередні переговори з інвестиційними банками про IPO, розповіли три співрозмовника агентства.

За даними Reuters, Didi націлена на оцінку більш ніж в $60 млрд до моменту IPO у першій половині 2021 року. Заснована в 2012 році, Didi почала приносити значний прибуток з другого кварталу 2020 року, і тепер інвестори прагнуть заробити на ній, відзначає агентство.

Didi також розглядає проведення нового раунду інвестицій перед IPO, щоб підвищити свою оцінку, розповіли джерела Reuters. У самій Didi заявили агентству, що у компанії немає якогось «остаточного» плану чи графіку IPO.

За словами джерел Reuters, Didi протягом багатьох років прагнула до IPO в США через престиж списку цінних паперів, допущених до біржових торгів у Нью-Йорку, наявності компаній-аналогів, таких як Uber і Lyft.

Однак на тлі погіршення відносин між США і Китаєм Didi вирішила звернути увагу на Гонконг, зазначає видання. У США можуть заборонити TikTok і WeChat, а китайські компанії стикаються з суворою перевіркою з боку регуляторів.

Згідно з даними Refinitiv, постачальника даних для фінансових ринків, в разі успішного IPO Didi ще більше зміцнить статус Гонконгу як центру світового фінансового ринку: в 2019 році там провели IPO і вторинні розміщення на $28,8 млрд. Це допомогло Гонконгу зайняти друге місце в рейтингу світових фондових бірж після Nasdaq.

Didi розвиває сервіс таксі, каршерінгу, сервіс оренди велосипедів та інші. За даними PitchBook, з моменту заснування Didi залучила $23,2 млрд, остання оцінка компанії – $57,6 млрд.

Нагадаємо, підрозділ Uber для вантажних перевезень залучить $500 млн в ході ІРО.

Як повідомлялося, хмарна корпорація Snowflake, яка виробляє програмне забезпечення, провела найбільше IPO в США в 2020 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті