Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Транснаціональні корпорації чинять тиск на українських аграріїв – Богданець

Транснаціональні корпорації чинять тиск на українських аграріїв – Богданець

Через посуху в 2020 році виробництво сільгосппродукції скоротилося на 17,5%

Транснаціональні корпорації чинять тиск на українських аграріїв – Богданець
фото pixabay.com

Представники українського менеджменту транснаціональних корпорацій, які торгують українським зерном, вступили в монопольну змову з метою тиску на аграріїв країни. Аномальна посуха і монопольний тиск на фермерів завдадуть нищівного удару по аграрній сфері України, заявив голова міжфракційного депутатського об'єднання «Депутатська аграрна рада» ВРУ 9-го скликання Андрій Богданець у Facebook, пише elevatorist.com.

Через посуху в південних регіонах України за січень-вересень 2020 року виробництво сільгосппродукції скоротилося на 17,5% порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Внаслідок нестачі врожаю аграрії не зможуть виконати свої зобов'язання з постачання зерна за укладеними раніше форвардними контрактами.

«Деякі українські аграрії, не маючи інформації щодо дій, які слід вжити в такому випадку, не могли документально оформити обставини непереборної сили (аномальна посуха), в результаті яких сталася загибель врожаю. Так, до незахищених українських фермерів будуть застосовані санкції, визначені в договорах, які передбачають поставку сільськогосподарської продукції», – зазначив Андрій Богданець.

За його словами, сьогодні проблема стоїть дуже гостро. Депутати Аграрної Ради проводять переговори з «Українською зерновою асоціацією», щоб врегулювати компромісну процедуру списання зобов'язань по форвардам.

Андрій Богданець звернувся до міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря Петрашко, і просить зібрати нараду для вирішення проблем, пов'язаних з посухою.

У свою чергу, президент громадської організації «Центр аграрної логістики та інфраструктури» Владислав Белах зазначає, що інвестиції міжнародних трейдерів в зернову галузь України в десятки разів менші, ніж інвестиції українських компаній.

«Структурно ці інвестиції спрямовані не на створення доданої вартості (переробку вони будують у себе), а виключно для монополізації експортної логістики первинної сировини. І в більшості випадків це не будівництво нового, а покупка в українських гравців. В результаті міжнародні трейдери перекривають доступ до експортної логістики українським компаніям», – розповів він в інтерв'ю Latifundist.com.

Нагадаємо, постраждалі від посухи фермери Одещини просять фіндопомоги від уряду, вони обіцяють перекрити траси, якщо не буде допомоги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті