Транснаціональні корпорації чинять тиск на українських аграріїв – Богданець
Через посуху в 2020 році виробництво сільгосппродукції скоротилося на 17,5%

Представники українського менеджменту транснаціональних корпорацій, які торгують українським зерном, вступили в монопольну змову з метою тиску на аграріїв країни. Аномальна посуха і монопольний тиск на фермерів завдадуть нищівного удару по аграрній сфері України, заявив голова міжфракційного депутатського об'єднання «Депутатська аграрна рада» ВРУ 9-го скликання Андрій Богданець у Facebook, пише elevatorist.com.
Через посуху в південних регіонах України за січень-вересень 2020 року виробництво сільгосппродукції скоротилося на 17,5% порівняно з аналогічним періодом 2019 року. Внаслідок нестачі врожаю аграрії не зможуть виконати свої зобов'язання з постачання зерна за укладеними раніше форвардними контрактами.
«Деякі українські аграрії, не маючи інформації щодо дій, які слід вжити в такому випадку, не могли документально оформити обставини непереборної сили (аномальна посуха), в результаті яких сталася загибель врожаю. Так, до незахищених українських фермерів будуть застосовані санкції, визначені в договорах, які передбачають поставку сільськогосподарської продукції», – зазначив Андрій Богданець.
За його словами, сьогодні проблема стоїть дуже гостро. Депутати Аграрної Ради проводять переговори з «Українською зерновою асоціацією», щоб врегулювати компромісну процедуру списання зобов'язань по форвардам.
Андрій Богданець звернувся до міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігоря Петрашко, і просить зібрати нараду для вирішення проблем, пов'язаних з посухою.
У свою чергу, президент громадської організації «Центр аграрної логістики та інфраструктури» Владислав Белах зазначає, що інвестиції міжнародних трейдерів в зернову галузь України в десятки разів менші, ніж інвестиції українських компаній.
«Структурно ці інвестиції спрямовані не на створення доданої вартості (переробку вони будують у себе), а виключно для монополізації експортної логістики первинної сировини. І в більшості випадків це не будівництво нового, а покупка в українських гравців. В результаті міжнародні трейдери перекривають доступ до експортної логістики українським компаніям», – розповів він в інтерв'ю Latifundist.com.
Нагадаємо, постраждалі від посухи фермери Одещини просять фіндопомоги від уряду, вони обіцяють перекрити траси, якщо не буде допомоги.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].