Захворіло у світі
63,254,854
Померло у світі
1,468,322
Вилікувалось у світі
40,544,343
Захворіло в Україні
745,123
Померло в Україні
12,548
Вилікувалось в Україні
355,172
МОЗ планує забрати собі всі медзакупки – ЗМІ

МОЗ планує забрати собі всі медзакупки – ЗМІ

Воно може повернути собі право формувати вимоги та характеристики товарів перед оголошенням торгів

МОЗ планує забрати собі всі медзакупки – ЗМІ
Фото: pixabay.com

Міністерство охорони здоров'я може повністю повернути собі контроль над закупівлями, які зараз проводяться через підпорядковане йому державне підприємство «Медичні закупівлі України». Журналісти Bihus.Info отримали в розпорядження копію проєкту постанови, яку уряд повинен розглянути на найближчих засіданнях.

Йдеться про зміни в порядку використання бюджетних коштів на централізовані медичні закупівлі, за яким всі закупівельні процеси відділені від міністерства і передані спеціалізованому ДП.

Нововведеннями МОЗ може повернути собі фактично повний контроль над процесом. Зокрема – виняткове право формувати технічні вимоги та характеристики до товарів перед оголошенням торгів. Це, своєю чергою, загрожує внесенням заздалегідь узгоджених під конкретний товар умов, що дозволить не допускати інших учасників на торги.

Прокоментувати плановані зміни міністр охорони здоров'я Максим Степанов не захотів.

Як повідомлялося раніше, державне підприємство «Медичні закупівлі України» досягнуло економії у понад 1 млрд гривень на закупівлях ліків та медичних виробів станом на 20 жовтня. Ідеться про 158 аукціонів у системі Prozorro.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті