Захворіло у світі
113,025,730
Померло у світі
2,507,803
Вилікувалось у світі
63,747,311
Захворіло в Україні
1,333,844
Померло в Україні
25,742
Вилікувалось в Україні
1,163,555
МВФ стурбований нерівномірним відновленням Азії

МВФ стурбований нерівномірним відновленням Азії

Фонд очікує повільнішого відновлення в Азійсько-Тихоокеанському регіоні на тлі глибокої рецесії в деяких його країнах

МВФ стурбований нерівномірним відновленням Азії
фото www.flickr.com/photos/xavierito/24066144306

Згідно з останнім звітом Міжнародного валютного фонду, Азійсько-Тихоокеанський регіон в ІІІ кварталі починає відновлюватися після найгіршої рецесії у своїй історії. Однак, як йдеться в повідомленні організації, МВФ турбує нерівномірне поліпшення ситуації в окремих країнах.

Відображаючи гірші, ніж очікувалося, результати в ІІ кварталі в декількох країнах, прогноз МВФ для регіону був знижений до 2,2% у 2020 році – найгірший результат для цього регіону в історії. Економіка Індії зазнала набагато більш різкого, ніж очікувалося, скорочення в ІІ кварталі – на 24% в річному вираженні – і, як очікує організація, повільно відновлюватиметься в найближчі квартали. У Китаї, який постраждав від пандемії раніше, ніж інші країни, спостерігається сильне відновлення після локдауну в І кварталі, і в цьому році зростання було переглянуто до 1,9%, що є рідкісним позитивним показником серед безлічі негативних. Очікується, що країни з розвиненою економікою (Австралія, Корея, Японія та Нова Зеландія), які все ще перебувають в стані рецесії, демонструватимуть у 2020 році дещо кращі результати, ніж очікувалося, що відображає більш швидке зростання активності після більш раннього виходу з режиму блокування, йдеться у звіті.

«Гарна новина полягає в тому, що ми очікуємо зростання в районі 6,9% в 2021 році», – йдеться у звіті, але експерти визнали, що навіть на цьому тлі регіон не досягне допандемічних рівнів.

МВФ прогнозує, що в Новій Зеландії в цьому році буде зафіксований спад економіки на 6,1%, а в Японії – на 5,3%. В Австралії очікується зниження на 4,2%. Через рік три країни повідомлять про зростання ВВП, але помірно – на 4,4% в Новій Зеландії, 2,3% в Японії і 3% в Австралії.

Ризики для відновлення регіону полягають в уповільненні зростання світової економіки, закритих кордонах і торгових обмеженнях.

На думку МВФ, світ може винести уроки з Азійсько-Тихоокеанського регіону в боротьбі з COVID. Держави ввели обмеження навіть при низьких рівнях захворюваності та послабили заходи тільки після «придушення» вірусу. В організації додали, що така політика, як масове тестування і відстеження контактів, також вплинули на відновлення економіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті