МВФ стурбований нерівномірним відновленням Азії
Фонд очікує повільнішого відновлення в Азійсько-Тихоокеанському регіоні на тлі глибокої рецесії в деяких його країнах

Згідно з останнім звітом Міжнародного валютного фонду, Азійсько-Тихоокеанський регіон в ІІІ кварталі починає відновлюватися після найгіршої рецесії у своїй історії. Однак, як йдеться в повідомленні організації, МВФ турбує нерівномірне поліпшення ситуації в окремих країнах.
Відображаючи гірші, ніж очікувалося, результати в ІІ кварталі в декількох країнах, прогноз МВФ для регіону був знижений до 2,2% у 2020 році – найгірший результат для цього регіону в історії. Економіка Індії зазнала набагато більш різкого, ніж очікувалося, скорочення в ІІ кварталі – на 24% в річному вираженні – і, як очікує організація, повільно відновлюватиметься в найближчі квартали. У Китаї, який постраждав від пандемії раніше, ніж інші країни, спостерігається сильне відновлення після локдауну в І кварталі, і в цьому році зростання було переглянуто до 1,9%, що є рідкісним позитивним показником серед безлічі негативних. Очікується, що країни з розвиненою економікою (Австралія, Корея, Японія та Нова Зеландія), які все ще перебувають в стані рецесії, демонструватимуть у 2020 році дещо кращі результати, ніж очікувалося, що відображає більш швидке зростання активності після більш раннього виходу з режиму блокування, йдеться у звіті.
«Гарна новина полягає в тому, що ми очікуємо зростання в районі 6,9% в 2021 році», – йдеться у звіті, але експерти визнали, що навіть на цьому тлі регіон не досягне допандемічних рівнів.
МВФ прогнозує, що в Новій Зеландії в цьому році буде зафіксований спад економіки на 6,1%, а в Японії – на 5,3%. В Австралії очікується зниження на 4,2%. Через рік три країни повідомлять про зростання ВВП, але помірно – на 4,4% в Новій Зеландії, 2,3% в Японії і 3% в Австралії.
Ризики для відновлення регіону полягають в уповільненні зростання світової економіки, закритих кордонах і торгових обмеженнях.
На думку МВФ, світ може винести уроки з Азійсько-Тихоокеанського регіону в боротьбі з COVID. Держави ввели обмеження навіть при низьких рівнях захворюваності та послабили заходи тільки після «придушення» вірусу. В організації додали, що така політика, як масове тестування і відстеження контактів, також вплинули на відновлення економіки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].