Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
14-річна американка отримала $25 000 за відкриття, яке може привести до перемоги над COVID-19

14-річна американка отримала $25 000 за відкриття, яке може привести до перемоги над COVID-19

Школярка відкрила молекулу, яка заважає шиповидному білку коронавірусу проникати в клітини і таким чином заражати людину

14-річна американка отримала $25 000 за відкриття, яке може привести до перемоги над COVID-19
фото: edition.cnn.com / youngscientistlab.com

Поки вчені всього світу намагаються знайти ліки проти коронавірусу, 14-річна американка індійського походження Аніка Чебролу отримала перший приз і $25 000 на конкурсі молодих вчених 3M Young Scientist Challenge за відкриття, яке може привести до перемоги над COVID-19.

Як повідомляє CNN, дівчина використала метод in-silico для виявлення молекули свинцю, яка може вибірково зв'язувати шиповидний білок вірусу SARS-CoV-2.

«Протягом останніх двох днів я спостерігаю багато галасу навколо мого проєкту, оскільки він пов'язаний з вірусом SARS-CoV-2 і відображає наші колективні надії покласти край цій пандемії, оскільки я, як і всі інші, бажаю, щоб ми повернулись до нормального життя», – сказала Аніка

Як каже переможниця, до досліджень її підштовхнула історія «іспанки». Початковою її метою було дослідження боротьби з вірусом грипу з допомогою методів in-silico.

За її словами, наступна мета – працювати разом з вченими та дослідниками, які борються за «контроль над захворюваністю і смертністю» від пандемії, перетворюючи результати її проєкту в справжні ліки проти вірусу.

«Мої спроби знайти провідне з'єднання для зв'язування шиповидного білка вірусу SARS-CoV-2 цього літа можуть здатися краплею в морі, але все ж доповнюють всі ці зусилля, – сказала Аніка. Подальша розробка цієї молекули за допомогою вірусологів і фахівців з розробки ліків визначить успіх цих зусиль».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті