Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Росія та Іран намагались втрутитися в американські вибори – розвідка

Росія та Іран намагались втрутитися в американські вибори – розвідка

США пообіцяли не залишити ці спроби без відповіді

Росія та Іран намагались втрутитися в американські вибори – розвідка
фото www.flickr.com/photos/gilbert_mercier/50272700291

Директор національної розвідки США Джон Реткліфф заявив, що Росія і Іран намагалися втрутитися в президентські вибори 2020 року.

Як повідомляє Reuters, його оголошення за два тижні до виборів продемонструвало рівень тривоги серед вищих посадових осіб США з приводу того, що іноземні гравці намагаються підірвати впевненість американців у чесності голосування і поширити дезінформацію в спробі вплинути на його результат.

«Нам вдалось підтвердили, що деяка інформація про реєстрацію виборців була отримана Іраном і окремо Росією», – сказав Реткліфф.

Видання зазначає, що здебільшого реєстрація виборців є публічною. Але Реткліфф підкреслив, що урядові чиновники «вже бачили, як Іран відправляє підроблені електронні листи, призначені для залякування виборців, розпалювання соціальних хвилювань і нанесення шкоди президенту Трампу».

За словами джерел, Реткліфф мав на увазі електронні листи, відправлені в середу, 21 жовтня, які виглядають так, ніби вони відправлені від групи Proud Boys, що підтримує Трампа. Виборці-демократи як мінімум в чотирьох штатах, включаючи Флориду і Пенсільванію, отримали аналогічні листи з попередженням про те, що «ми прийдемо за вами», якщо вони не проголосують за чинного президента.

Водночас Реткліфф запевнив американців, що чесність виборів 3 листопада не буде поставлена під загрозу.

«Будьте впевнені, ваші голоси в безпеці», – наголосив Реткліфф.

Спецслужби США і раніше попереджали, що Іран може втрутитися, щоб нашкодити Трампу, і що Росія, навпаки, намагається допомогти йому на виборах.

США не залишать без відповіді нові спроби іноземного втручання у вибори в США, попередив глава американської розвідки.

Представник Білого дому Джадд Дір сказав, що Трамп дав вказівку урядовим органам «активно відстежувати та припиняти будь-які спроби втручання у вибори в США, і завдяки великій роботі наших правоохоронних органів ми припинили спроби супротивників Америки підірвати наші вибори».

Нагадаємо: Microsoft повідомила, що за останній рік (з липня 2019 року по червень 2020 року) більша частина зареєстрованих нею кібератак була пов'язана з діями Росії, а також Ірану, Китаю та Північної Кореї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті