Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
СБУ заблокувала у Дніпрі продаж бази персональних даних виборців

СБУ заблокувала у Дніпрі продаж бази персональних даних виборців

Також правоохоронці шукають «клієнтів», які встигли придбати базу даних

СБУ заблокувала у Дніпрі продаж бази персональних даних виборців

Служба безпеки у Дніпрі заблокувала можливий продаж бази з персональними даними місцевих виборців. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Співробітники СБУ встановили, що на одному зі спеціалізованих хакерських форумів зловмисник пропонував придбати базу даних, яка за багатьма ознаками співпадає з інформацією, що зберігається в АІТС «Державний реєстр виборців».

«Дані із зазначенням місця проживання та номерів виборчих дільниць користуються великим попитом у «даркнеті» напередодні проведення виборів до органів місцевого самоврядування. Адже ця інформація може бути використана замовниками для впливу на електоральні вподобання виборців», – йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що особу злочинця встановили та затримали його. Також правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та інші засоби зв’язку.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри зловмиснику за ст. 361-2 ККУ (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (компʼютерах), автоматизованих системах, компʼютерних мережах або на носіях такої інформації). Також правоохоронці шукають «клієнтів», які встигли придбати базу даних.

Нагадаємо: система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів України та об'єктів критичної інфраструктури на об'єктах моніторингу в період із 7 до 13 жовтня зафіксувала понад 1,084 млн підозрілих подій, що на 11% більше проти попереднього тижня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті