Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Фінальні дебати між Трампом та Байденом: про що сварились кандидати

Фінальні дебати між Трампом та Байденом: про що сварились кандидати

Кандидати не оминули увагою тему України, грошей з РФ та коронавірусу

Фінальні дебати між Трампом та Байденом: про що сварились кандидати
фото www.flickr.com/photos/190449656@N04/50404662486

Президент Дональд Трамп і колишній віце-президент Джо Байден навряд чи проявили привітність в своїх останніх дебатах, однак обидва кандидати, схоже, зробили висновки після скандальної першої зустрічі.

Як повідомляє CNBC, 90-хвилинні дебати в Нешвіллі відбулись 22 жовтня, увечері, всього за 12 днів до дня виборів.

Кандидати говорили про пандемію коронавірусу, економіку та іноземне втручання у вибори, а також про свої особисті фінанси.

У порівнянні з першими дебатами, які характеризувалися лютими перехресними розмовами і особистими образами, фінальна зустріч була відносно спокійною.

Коронавірусні контрасти. Байден попередив, що США рухаються до «темної зими», оскільки вони продовжують боротися з COVID-19, але Трамп стверджував, що він прийняв швидкі заходи для реагування на пандемію.

На питання, як він може підвищити впевненість американців у вакцинації, якщо і коли вона буде отримана, Байден сказав, що «зробить все, щоб це було повністю прозоро».

«Нас чекає темна зима, – сказав Байден. – А у Трампа немає чіткого плану, і немає жодних шансів, що вакцина буде доступна для більшості людей до середини наступного року».

Трамп відповів: «Я не думаю, що у нас взагалі буде темна зима. Ми відкриваємо нашу країну, ми дізналися, вивчили і розуміємо хворобу, ми знаємо те, чого не знали спочатку».

Байден обвинуватив Трампа в тому, що той дозволив кризі розвиватися, у відповідь на що чинний президент заявив, що бере на себе всю відповідальність, але відправляти економіку в повний локдаун було не можна.

«Ми вчимося жити з цим, у нас немає вибору. Ми не можемо замкнутися в підвалі, як Джо», – сказав Трамп, додавши, що Вашингтону вдалося уникнути найбільш негативного сценарію – смерті мільйонів американців в ході пандемії.

«Тепер він каже:« О, я повинен був рухатися швидше ». Але він не рухався швидше, він відставав від мене на кілька місяців », – сказав Трамп.

Особисті фінанси. Трамп стверджував, що Байден заробляє гроші на Росії, Китаї та Україні, колишній віце-президент категорично відкинув це твердження, а потім висміяв свого опонента за те, що він не опублікував свої податкові декларації і мав банківський рахунок в Китаї.

«Джо отримав $3,5 млн від Росії, які надійшли через (російського лідера Владіміра – ред.) Путіна, тому що він був дружний з мером Москви, – сказав Трамп. – Я ніколи не отримував грошей з Росії».

«Росія платила вам багато грошей, і вони, ймовірно, все ще платять, – заявив Трамп. – Я думаю, ви повинні дати пояснення американському народу».

Байден відповів: «Я в житті не брав ні гроша ні з якого іноземного джерела».

«Ми дізналися, що цей президент веде бізнес в Китаї, має секретний банківський рахунок в Китаї і говорить про те, що я беру гроші? Я не взяв жодної копійки з жодної країни », – заявив Байден.

«Я оприлюднив всі свої податкові декларації – за 22 роки, подивіться їх. Ви не надали жодної – сказав Байден. Що ви ховаєте?».

Трамп відповів, що не може публікувати свої податкові декларації, тому що вони перевіряються Податковим управлінням США.

Питання «мінімалки» у США. Трамп і Байден різко розійшлись у поглядах щодо мінімальної заробітної платні в країні.

Поточна мінімальна заробітна плата в країні становить $7,25 на годину, і Трамп стверджував, що «мінімалку» слід залишити на розсуд штатів. Байден підтримав загальнонаціональну мінімальну заробітну плату в розмірі $15.

«Алабама відрізняється від Нью-Йорка. Нью-Йорк відрізняється від Вермонта. Кожен штат індивідуальний. Ми повинні допомогти нашому малому бізнесу», – сказав Трамп.

«Люди працюють на двох роботах, тому що одна робота за межею  бідності, – сказав Байден. «Люди заробляють $6-7$ на годину… Вони заслуговують мінімальної заробітної плати в $15. Все, що нижче цього, ставить вас за межу бідності», – заявив Байден.

Українська тема. Трамп нагадав, що саме в період віце-президентства Байдена Крим став російським. Чинний президент наголосив на тому, що саме він поставив Україні озброєння, тоді як колишня адміністрація «продавала їй подушки».  На додачу, Трамп згадав, що активно впроваджував санкції проти РФ.

Нагадаємо: перші дебати між кандидатами відбулись наприкінці вересня. Тоді Байден назвав Трампа «щеням» Путіна, а Трамп Байдена «номером два».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті