Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Систему Prozorro намагалась захопити група рейдерів – прокуратура (ОНОВЛЕНО)

Систему Prozorro намагалась захопити група рейдерів – прокуратура (ОНОВЛЕНО)

Оновлено: Prozorro спростовує цю інформацію

Систему Prozorro намагалась захопити група рейдерів – прокуратура (ОНОВЛЕНО)
фото: facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

Половиною компанії ТОВ «Держзакупівлі.Онлайн», яка входить до системи Prozorro, незаконно заволоділа група рейдерів, яку очолював колишній правоохоронець. Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Слідчі виявили, що у 2017 році група зловмисників погрозами змусила одного зі співвласників компанії укласти вдаваний договір на відчуження корпоративних прав на половину статутного капіталу «Держзакупівель.Онлайн». На той час вартість частки компанії становила $500 000.

«У подальшому для легалізації незаконно одержаного майна учасники групи створили ланцюг цивільно-правових відносин по переоформленню прав на підставних осіб», ㅡ повідомили у прокуратурі.

Наразі прокуратура завершила досудове розслідування та відкрила кримінальне провадження щодо трьох співвиконавців злочину. Їм інкримінують ст. 189 КК України (Вимагання). За цією статтею передбачається позбавлення волі терміном від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Як повідомили у Київській міській прокуратурі, загрози роботі системи публічних закупівель Prozorro на теперішній час немає.

Оновлення:

Prozorro спростовує цю інформацію. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.

«У дійсності ніякої загрози безпеці електронної системи Prozorro немає і ніколи було, а сама система публічних закупівель разом із державним підприємством «Прозорро» на 100% належить державі. ДП «Прозорро» підпорядковується Кабміну

Система Prozorro побудована за дворівневою системою: є центральна база даних та модуль аукціонів, які адмініструє ДП «Прозорро». А є акредитовані приватні майданчики, які створюють користувацький інтерфейс та надають клієнтам підтримку. Власне, така розгалуженість системи якраз робить будь-які несанкціоновані втручання у електронну систему та базу даних неможливими», – йдеться у повідомленні. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті